Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolok mindig a...

Miért gondolok mindig a halálra? Bolognak kellene lennem.

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos babám. Párkapcsolatban minden rendben, sőt igazából az élet minden területén rendben van az életem.

Egészségesrk vagyunk.

Nagyon félek, hogy meghalok - meghal a férjem, meghalok én, az anyukám ( betegségek főleg, de baleset is akár) .

Félek, hogy rossz élete lesz a babának, hogy szembe kell neki is néznie az elmúlással.

Mit tegyek szerintetek?


2023. jan. 23. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlással mindenkinek szembe kell néznie előbb-utóbb. Ettől neki nem lesz rossz élete. Attól viszont lesz, ha az anyja ok nélkül borong mindenen és folyton rosszkedvű meg rémüldözik.

Próbálj racionalizálni. Mennyi esélye van, hogy te mostanában meghalsz? A férjed? Anyukád? Arányban áll-e ez az aggódással?

2023. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem áll arányban. De néfsem tudok rajta túllépni
2023. jan. 23. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak ilyen érzéseim. Aztán elmúltak. Nekem szerintem amiatt volt, mert úgy éreztem, hogy az családommal, a férjemmel, a babámmal valami hihetetlenül értékeset kaptam és minden porcikám félt, hogy elveszítem.

Az pedig, hogy a gyereked félted a rossz dolgoktól... Szerintem ez sosem fog elmúlni. Neveld fel a legjobban, ahogy tudod és bízz benne, hogy egy jópofa kis ember lesz belőle, aki vigyázni fog majd magára. Jó helyre született, minden esélye megvan rá, hogy egy elégedett, boldog életet éljen le. :)

2023. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Én is csatlakozni tudok ehhez. A férjembe őszintén szerelmes vagyok és viszont szeret, a gyerekeim egészségesek, szépek, a munkámat imádom, jól is mennek a dolgok, és... félek. Én úgy fogalmaztam meg, hogy túl szép, hogy igaz legyen. A filmekben ilyenkor, amikor minden ilyen csodálatos, akkor jön egy sorozatgyilkos, egy baleset, egy gyerekrablás, egy természeti katasztrófa stb. Nem tudom, miért érzem ezt, egyszerűen csak szorongok attól, hogy elveszítem őket, az életemet, a jelenlegi helyzetet, hogy minden olyan nagyon jó.
2023. jan. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elején sokszor éreztem ezt én is. Mondjuk nekem a fáradtságtól meg-megugrott a vérnyomásom néha. És attól meg pánikrohamaim lettek. Borzasztó volt. Nyáron rettegtem kimenni, amikor nagyon meleg volt, nehogy rosszul legyek.

Aztán idővel tudatosan igyekeztem kerülni a negatív gondolatokat. Most 8 hónapos a kicsi. Néha még most is elkap ez a halálfélelem érzés, de most már el tudom terelni róla a gondolataimat. Nem könnyű, de azért mindig sikerül.

2023. jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!