Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak rajtunk alszik?

Miért csak rajtunk alszik?

Figyelt kérdés

Kisfiunk 8 hónapos. Eddig úgy aludt el, hogy kicsit sétáltunk vele, aztán amikor megnyugodott picit, akkor simán beraktuk az ágyba, és elaludt. Néha volt, hogy kézben aludt el. De nem gyakran.

Most is elalszik, azzal nincs gond.

De felébred, és nem lehet visszatenni az ágyba. Ez általában éjszaka fordul elő. Nap közben ritkább.

De már azt is próbáltam, hogy leteszem a mi ágyunkba, és melléfekszem, simogatom. De nem. Az se jó. Csak ha rajtam vagy a férjemen alszik. Ma hajnalban másfél órát volt rajtam, utána tudtam letenni.

Miért csinálhatja?


2023. jan. 29. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Kötődés.Nekem is csinálta ezt.

Mai napig nem.alszik az ágyába

2023. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Persze hogy jobb neki a szülő közvetlen közelében, mint egyedül az ágyában. Ha rászoktatjátok, akkor ez így is fog maradni egy jó darabig.
2023. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Mind a 2 gyerekemnél 8hónapisan elromlott az alvás.

A nagynál 1 évesen elmúlt. A kicsi most 16hónapos, még mindig tart.

De eszembe nem jutna magamon altatni, vagy az ágyunkba betenni.

A naggyal megtettük, 2honap múlva 4 éves és a mai napig nem tudjuk kirobbantani az ágyunkból.

Ezért a kicsihez inkább kelek 10percenként (na jó óránként rosszabb estéken, jobbakon 3órát alszik egyben), szenvedek vele hogy aludjon, de "nem rontom el"

2023. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az ágyba csak próba képben tettem le, kíváncsi voltam, ott mit csinál. Amúgy eszem ágában nincs beszoktatni oda.

Oké, nem akarom magamon se altatni, de mit csináljak? Ha az ágyában van, hiába simogatom, nem jó.

Ha felveszem, jó neki. Amint visszateszem, kezdődik újra. Tehát esélyem nincs 10 percenként kelni, mert addig se marad el. Sír, forgolódik, forgatja a fejét, emelgeti a fenekét. Ha nem veszem fel, akkor teljesen fel is ébred. Jobb esetben 10-15 perc után elég mélyen alszik, akkor vissza lehet tenni.

Most lehet, hogy a foga jön, de nem lehet letenni pár napja, csak hosszú idő után.

2023. jan. 29. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Ilyentájt van az első szeparációs szorongás, mikor rádöbben hogy ő nem egy az anyjával, így minden elválás, főleg éjszaka, megviseli.

Egyébként barátnőm gyereke 10 hónapos koráig _csak_ rajta aludt. Majd 2,5 évesen ő ment külön szobába.

Kitartás! Semmi nem tart örökké.

2023. jan. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!