Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Teréz névről mi a véleményetek?

A Teréz névről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 21:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Személy szerint annyira nem tetszik, de jobb mint a divatnevek, mint pl. Zara.
2023. jan. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%
Nem szép szerintem, meg már nem is divatos. Inkább Lara vagy hasonlók.
2023. jan. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Régimódi eléggé
2023. jan. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

Borzalmas.



Öregasszonyos.



Ha így hívnának szégyelném. 😬

2023. jan. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon régimódi és a hangzása sem tetszik.
2023. jan. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit olyan színtelen ez a név nekem, meg idősnénis

de


Tessza, Terka becézésekkel lehet jó akár. Főleg Tessza, mert az még felnőtt korban is jobb lehet, Terka inkább kislányosabb nekem; és én jobban hiszek az "univerzális" becenevekben, hogy eleve azt adni, ami felnőttként is használható. Egyébként inkább Terézia, vagy Tereza formában adnám; a Tereza nagyon tetszik. Amúgy pl azért jobb pl a Terézia, mert:


Aurél fiú --Aurélia lány

Cecil fiú --Cecília lány.

2023. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
Én nem szeretem a divatneveket, de a teréznél, aminek a becézése a szörnyen hangzó teri, hát annál a zoé, vagy a hanna is jobb.
2023. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyósomat így hívták, meg a mamámat is. Apu akarta volna nekem adni, de anyu leszavazta. Ennek ellenére apu folyamatosan Rézinek hívott, nem is értettem, köze nincs a nevemhez. Aztán egyszer megtudtam, hogy a Teréz becézése.

Amúgy nekem nincs ellenemre, bár tényleg kicsit elavult, de lehet kedvesen becézni. Jobb, mint némelyik mostani divatnév. Ráadásul ezzel a névvel biztos kitűnne a tömegből, tuti nem lenne 5 másik Teréz az osztályból.

2023. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Terézia alakban tetszik.
2023. febr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

Nálam kb. top 5-ben van ez a név.

Szép, komoly. Sok okos nőt ismerek ezzel a névvel.

Nem gagyi, mint a mai tucatnevek a Fanni, Zoé, Lili, Csenge, Zselyke és társai....

És egyáltalán nem nénis. Na a Magdolna, a Zsuzsi, meg Margit azok aztán nénisek, de ez nem.

2023. febr. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!