Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teréz, Terézia nevekről mi a...

Teréz, Terézia nevekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Adnátok?
2019. okt. 2. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik, nem adnám. De ne rám hallgass, ha illik a vezetéknévhez akkor tök jó! Ismerek egy kisgyereket, akinek hasonló régi csengésű keresztneve van, ami önmagában nekem nem tetszik, de annyira illik a vezetéknevéhez és hozzá, hogy egy csoda! :)
2019. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon tetszik!!!

Benne volt a kalapban, de más miatt egy másik név lett. Klasszikus, de jól becézhető, elegáns felnőttként, Terka, Terus becézéssel kicsiként is cuki. Nem lehet vele mellélőni, adjátok bátran.

2019. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem adnám, de tetszik, szerintem szép név.
2019. okt. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép név. Te rézanya!
2019. okt. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Teriként becézve öreglányos, Réziként pedig kutyás. Nem becézve sem tetszik
2019. okt. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem!!!!!!!!!!!!

Nem jó, régies!

2019. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Egyszerűen szörnyű, de engem a hideg kiráz amúgy is a régi nevektől.
2019. okt. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
És azért mert régies, miért nem jó?
2019. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem szép név. Manapság már kevesen adják, mert a modern, külföldi nevek és az ősmagyarok jöttek divatba, de én nem értem, hogy miért nem kéne ilyet adni. Egyáltalán nem öreges, és ha ez miatt nem kéne adni, akkor mégis, mit szóljak pl az Annához, Leventéhez? Sok féle képpen lehet becézni: Teri, Terka, Terus, Rézi és ha esetlet kicsikét modernebb hangzást akartok, akkor Ziának, de a Teréz becézés nélkül is megállja a helyét egy kisgyereknél is.
2019. okt. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem a Teréz egyáltalán nem tetszik

A Terézia sem a legszebb név, de már jó

A Tereza, a kicsit külföldiesebb változat tetszik nekem nagyon, és nem is annyira kirívóan lóg ki pl a magyar nevek közül. Lehetne Tessza, Terka.

A Terézt egyébként semmi képpen nem adnám. Egyébként is pl Aurél az fiú, Aurélia az lány; tehát ebből a logikából meg a Teréz fiú lenne, ha valaki pl az Aurél-Aurélia párosítást hallotta először. Szal meg amúgyis a Teréz név számomra nemigazán nőies.

Egyébként szal vállalható név, de nekem igazán nem is a Terézia, hanem a Tereza tetszik. De szal a Terézia tökre rendben van, ha azt szeretnétek , akkor adjátok. Ja egyébként eszembe jutott a Teréziához egy nagyon szép becenév még, a Terka is cool pl; de pl Terézia az elején lévő T-ből , meg a végén lévő ia-ból tud lenni egy Tia; és pl az is tök klassz; Teréziának a Tessza nem állna jól , annak Tia és Terka, Terezának meg Tessza és Terka állnak jól, de akár ha nagyon akarja valaki , akkor még a Terezának is mehet a Tia/Tius/Tiuska:):):)

2019. okt. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!