Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem néz a szemembe,ez mennyire...

Nem néz a szemembe,ez mennyire baj?

Figyelt kérdés
7 hónapos múlt a kislányom. Legtöbbször vagy lefele néz püré evés közben vagy minden felé csak rám nem. Ha rám is néz el is pillant utána.
2023. febr. 1. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak püré evés közben? Mert evés közbe amúgy is sokszorosan minden izgalmasabb lesz, na meg 7 hónaposan amugy is kezd rettentő sok felfedezni való lenni.

Ne csinálj problémát ha nincs, ha pedig továbbra is aggódsz mutasd meg a védőnőnek.

2023. febr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogy eteted? Etetőszék? Ölben? Milyen szögben kéne rád néznie?
2023. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utána van, hogy kap még tápszert. Akkor van olyan, hogy néz van, hogy ugyan úgy félre néz. Ha az ölembe kapja a tápszert akkor se néz rám. A nevére se hallgat mindig. Nem tudom, hogy ilyenkor már mindig figyelnie kell-e ha szólok neki, de ma is pl 5ször szóltam neki mire rámnézett. Nem tudom nekem ez olyan fura. Az etetőszékbe is ha berakjuk hisztizik, élből elfordítja a fejét, nagy nehezen mikor sikerül a szájába raknom a kanalat, akkor általában rájön, hogy amúgy ez nem rossz és eszik, de olyan is van, hogy sír még pár percet mire megnyugszik és ez minden napos, minden evésnél ez van. Vagy eszik és féluton a semmiből elkezd sírni, ellenkezik és vagy sikerül megnyugtatni és eszik még valamennyit vagy nem. A védőnő nem nagyon foglalkozik vele....
2023. febr. 1. 10:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy még nem éhes, amikor eteted, és azért nem érdekli?
2023. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet van olyan is, de ma pl megevett kb 100g pürét meg megivott utána kb 30ml tápszert, gondolom nem fogadta volna el, ha nem éhes.
2023. febr. 1. 11:01
 6/11 anonim ***** válasza:
De és akkor mi van ? Én komolyan nem értem mi bajod hát csak 7 hónapos. Az enyém 10 hónapos bármikor elfogad egy kis tejet étkezés után, mert tök más a szilárd táplálék. Az én gyerekem most eszik jó esetbe 100-130 gramm pűrét és csak a kedvencekből eszi meg azt a mennyiséget ami kell 190-200 gramm.
2023. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem írtam olyat, hogy baj lenne azzal, hogy kér még tápszert. Nem is erre irányul a kérdésem....

Annyit eszik amennyi jól esik neki, nekem az a furcsa, hogy össze-vissza néz minden fele csak rám nem. Nyitja a száját, hogy adjam a kaját, de nem néz rám. Max ha hisztizni kezd és ez furcsa nekem

2023. febr. 1. 14:24
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt se mondom, hogy ez nem oké, mert nem tudom. Ezért tettem fel a kérdést, hogy ez mennyire normális? Másnak is ezt csinálja a babája vagy az ennyémmel van valami baj
2023. febr. 1. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha leírom,hogy a lányunk is ezt csinálta, és autista, akkor "megnyugszol"?

Mert így van.

Gondolom,ezt a választ vártad.


De ez még semmit nem jelent. Semmit. Ettől sokkal több kell a diagnózishoz.


Majd 1.5 éves kora után érdemes figyelni. Én 20 hónaposan vittem Szakértői Bizottsághoz, kapott is trillió fejlesztést. 5 évesen meg diagnózist.

De ő 2 éves kora előtt már véresre csípte/marta magát dühében,ha épp olyanja volt egy 2-3 órás hiszti közben.

Igen,tudott alkotni a kiscsaj...


Szóval az,hogy etetésnél nem néz a szemedbe,még nem jelent semmit.

2023. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem. Nem volt ilyen célom, csupán tapasztalatokra lennék kíváncsi, nem tudom ez miért baj? Miért baj ha valaki furcsaságot fedez fel a babáján, próbál másoktól tapasztalatokat szerezni? Beszélgettem más anyukával is, próbálok infókat gyűjteni, hogy mikor és merre induljunk. Nálatok csak evésnél volt ez vagy amúgy sem volt szemkontaktus? Mert amúgy van szemkontaktusa, idegenekkel is, csak evésnél csinálja ezt.
2023. febr. 1. 18:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!