Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székrekedés, láz, fogzás,...

Székrekedés, láz, fogzás, minden egyszerre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 8 hónapos kisfiam tegnap estétől lázasodik, kap paracetamol kúpot és nurofen szirupot felváltva. Ma voltunk vele orvosnál, semmit nem látott rajta csak, hogy kicsit piros a torka és duzzadtak a fogai (de ettől nem kellene lázas legyen szerinte), lázcsillapítás, probiotikum, vitamin, ennyi volt a válasz. Ezeket mind adom neki, de csak lázasodik vissza pár óra alatt (38,8 volt a legnagyobb a hőmérséklete) most lefekvéskor. Kapta a nurofent, ami levitte eddig 38 fokra. Mit tudok még tenni, valami házi praktika ami használna is? Szerintetek lehet a foga miatt lázas? Volt valakinél már ilyen? Mert tényleg nagyon duzzadtak a fogacskái, beis kentem neki evés előtt, hogy kicsit megnyugodjon.

A másik probléma, hogy székrekedése van (erre espumisan, narancslé, kamilla tea), hát én tettem neki glicerines kúpot, mert nem bírtam nézni ahogy szenved, lett is eredmény, nagyon nagyon kemény a kaki, üvöltött fájdalmába :( A doki szerint az új tejpor okozza (aptamil peptit kap, mert tejallergia gyanús, várjuk az eredményeket). Lehetséges, hogy a tápszer a gond? Váltani kellene? Mit tudok tenni, hogy ne szenvedjen? Nem tudom mit adjak neki enni mert ma enni sem akart, 2 kanálka szilvát evett reggel és délután pár kanál sütőtök főzeléket (tettem bele kis olivaolajat), úgy tudom ezek lazítják a székletet.

Tényleg ennyire megviselheti a foga? Lehet attól a láz? Esetleg a székrekedés is? Annyira elveszettnek érzem magam, hogy nem tudok rajta segíteni, sokat sír, de ölben megnyugszik, de csak nálam. Lehet pluszban még szeparációs szorongás? Mindenképp pénteken újra visszük orvoshoz ha nem múlik a láz, de addig tanácsra lenne szükségem.


Köszönöm, hogy elolvastad 🤗


2023. febr. 1. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogzáskor a nyálkahártya irritációja jellemző. A láz is.

A súlyos székrekedésre nagyon pici Tamarin lekvárt ajánlottak nekünk, aminek frenetikus hatása volt. Nagyon óvatosan kell vele bánni.

8 hónapost mindenféle probiotikumokkal tömni, nem biztos, hogy szerencsés. Miért nem eszik már zöldség, gyümölcs hozzátáplálást?

2023. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eszik, mindenfélét már, de ma semmit se volt hajlandó elfogadni :( probiotikumot a gyomrának mondták, hogy rendeződjön ez a kaki ügy 🤦🏼‍♀️
2023. febr. 1. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi,hogy idepofatlankodok de szeretnem toled kerdezni 1-es,hogy a nyalkahartya irritacio az nagy mennyisegu orrfolyast is eloidez?fiamnak nagyon folyik az orra,semmi mas problemaja nincs.kozben ragja a kezet,es mindent ami a keze ugyebe akad...lehet attol neki az orrfolyas,hogy jon a foga?kint van már 6 foga.

Ne nezzetek tudatlannak,kerlek.

2023. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fogzásnál nyálcsorgás, pirosodás, náthás tünetek a jellemzőek, tartós láz nem annyira.

A fokozott váladék termelés miatt pedig inkább laza széklet szokta kísérni.

Kap vizet a hozzátáplálós kaják mellé? Köthető a tápszerhez a probléma? Ebben nem igen fog tudni senki segíteni, neked kell kitapasztalnod, hogy mi lehet a gond.

Ha sehogy nem rendeződik a széklet gond én ajánlom a Leavolac szirupot. Csak annyit csinál, hogy több vizet vonz a belekbe. Nálunk egy nap alatt megoldotta a problémát, távozott a "dugó" és onnantól jól ment a kakilás.


Valószínű a láz miatt nyűgös és természetes, hogy nálad nyugszik meg, anya közelsége kell, ennyi. Nem kell mindenre választ találni. Mire találsz, jön valami más. Ez egy ilyen időszak, jobb lesz.

2023. febr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A széklete azóta rendeződött, egy kevés narancslevet kapott az este és ma reggel, jött is a sok kaki, már nem volt kemény.

A problémánk a láz, a nurofentől lemegy de utánna megint felmegy, 38,7 volt az este. Ma hívom az orvost, hogy mit tanácsol. Nem hinném mostmár, hogy a foga lenne csak, bár az zavarja nagyon az biztos. Enni eszik, tápszert kapott a reggel, az éjjel is evett kétszer. Sajnos, úgy látom attól puffad, de amíg nincs allergia vizsgálat eredmény addig nem válthatunk.

Vízzel nincs gond, itta rendesen, most kicsit kevesebbet fogad el a betegség miatt. Vizeletfertőzésre gyanakszom. Azt hogyan nézik? Vizeletet kell leadni a laborba?

2023. febr. 2. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!