Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket mi zavar, ha miket...

Titeket mi zavar, ha miket csinálnak a babáitokkal?

Figyelt kérdés

Bárki.. mama papa tesó anyós após szomszéd rokonság...



Félre értés ne essék, csak szimplán megkérdeztem. Még mielőtt valaki szét szed :D


Mondok példákat:

Barátnőmet az zavarja,ha a 9 hónapos kislányát ha vendégségben vannak el viszik a szeme elől. Pl múltkor elvitte egyik ismerőse a szeme elől mutogatni neki a plüss állatokat, meg anyósa szokta bevinni a szobába játszani.

Valószínűleg azért zavarja, mondta nekem is, mert már a kórházban sok vizsgálata volt a babájának és sokszor jöttek és már vitték is a babát kérdezés nélkül, a többi szoba társa pedig élvezhette, hogy mellettük lehet a babája. Meg szimplán nem bízik az anyósban.


Engem pedig az zavar, hogy anyósom kérdezés nélkül akár cselekedni..múltkor csuklott kislányom (10 hónapos) és anyós hozott neki citrom levet és ha nem veszem ki a kezéből bele nyomta volna a szájába. Adtam neki pár korty vizet és elmúlt a csuklása.

Meg múltkor mogyorós sütit szeretett volna vele etetni és fel volt háborodva hogy nem engedem.

Tehát kérdezés nélkül cselekszik engem ez zavar.


2023. febr. 2. 08:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Semmi nem zavar, normális emberekkel vagyok körülvéve, nincsenek fóbiáim, sem tevkepzetem arról, hogy én lennék a tökéletes anya
2023. febr. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az zavarna, ha kérdezés nélkül elvinnék a szemem elől vagy adni akarnának neki valamit. De szerencsére körülöttem nincsenek ilyenek, ha valaki el akarja vinni a gyereket megmutatni neki valamit, a minimum, hogy szól nekem, hova mennek. Ha meg megkínálná valamivel, akkor teljesen alap a körülöttem élőktől (rokonok, barátok, ismerősök, játszótéri anyukák, mindenki), hogy előbb megkérdezi tőlem, adhat-e neki ilyesmit. Ha nem így lenne, érthető okokból engem is erősen zavarna a dolog.
2023. febr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha gügyögnek nekik.

Ha kérdezés nélkül ételt kapnak ( leginkább nasira gondolok; ez ovis korban is; nem arról van, hogy nem kaphatnak sosme, de tudnom kell, mert van, hogy emiatt csorbul a rendes étkezésük)


Ilyesmit, mint citrom csuklásra stb soha senki nem csinált nekem.

2023. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

4!


Gondolom a hangsúly itt a mogyorón volt, nem a sütin. 2 éves kor alatt nem javasolják, rengetegen allergiások rá és egy 10 hónapos csecsemő nem biztos, hogy túl él egy anafilaxias sokkot

2023. febr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom, amikor nem tartja normálisan a gyereket. Ülteti, térdelteti a 4 hónapost, úgy hajtogatja, mintha valami origami lenne. Nem akarom túlfélteni a gyereket, valószínűleg nem zavarja annyira, ha nem panaszkodik, meg nincs sokat anyósomnál, de nekem a szívem megáll, amikor meglátom, hogy milyen kicsavarodott pozíciókban tartja szerencsétlent. A francért nem lehet normálisan fogni, anyósom fia (férjem testvére) normálisan fogja a gyereket, pedig ez az első, akit kézben tart, anyósom pedig elvileg hármat is felnevelt...
2023. febr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar ha anyósommal van a gyerekeim mert mar 2 hónaposan megakarta etetni mindegyiket valamivel. Direkt elmondtam hogy nem akarom siettetni a hozzátáplálást de nem igazán fogja fel. Így a gyerekeket se hagyom rá vigyázni mert ki tudja mit csinálna. Citromlevet ő is akaet csepegtetni a szájába
2023. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

4


Kérdezés nélkül


A nagymamám( dédi) a mindent adna

10 perccel ebéd előtt.

A egyik gyerekem eleve problémás étkezésű

A màsik meg mindent is megenne a rendes főtt előtt.


Mint írtam, a kérdezés nélkülről van szó.


Beesnek kérdezés nélkül 12:20-kor(12:30 szoktunk enni)

Nyomja neki a rudit, krémtúrót, dörmit.



De képes lett volna jégkrémet adni a 8 hónaposnak.


Én magam ilyenek miatt vagyok mogyoró/ dió intolleranciás.. (5 hónaposan kaptam tőle, felnőttként derült ki)

2023. febr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem baba már, de az nagyon zavar, hogy anyósom minden kis apróságon teljesen pánikba esik, kicsit megkarcolja magát a gyerek valamivel, vére se serken, de ő már hozná a kötszert meg ha tehetné tetanuszt is szúrna neki. A szerencsétlen gyerek meg nyilván teljesen pánikba esik és sírni kezd, hogy mennyire komoly a baj, pedig igazából semmiség, kb észre se venné, ha nem lenne így felfújva a dolog. Szeretem anyósom és jóban vagyunk, de ezzel a világból ki tud kergetni (nem hipochonder, ha neki van baja, akkor sem megy el orvoshoz, ha már mi küldjük).
2023. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az engem is zavar hogy direkt elviszi a szemem elől másik szobába, és azért zavar mert nem bízok benne, látni akarom ha bármi van hogy tudjak cselekedni.

A másik hogy mivel nem vagyunk túl bizalmi viszonyban így nem is kér meg soha hogy átveheti-e a kezemből, hanem a pár hónapos csecsemőnek beszél, hogy "jössz hozzám?". És le se esett első pár alkalommal hogy most ez nekem szól, csak zavartan álltam.

Ugyanez pepitában hogy a csecsemőnek beszélve szapul, "hát nem tudják ezek, hogy fázik a lábad hogy ilyen vékony zoknit adnak rád?", ennél azért durvábbak is szoktak lenni de most ez jutott eszembe.

Teáztatás, vizeztetés erőltetése, hiába mondtuk hogy nem akarjuk és kész, akkor is lovagol a témán, majd sírva besérül, hogy nem fogadjuk meg a tanácsot.

Volt hogy kabátban és cipőben álltunk hogy indulnánk de bevitte a belső szobákba és nem hozta vissza a gyereket, hogy indulhassunk.

A kérdés nélkül bevizezett cumi, kétes eredetű papírtörlővel törölgetett száj, mikor rajta a nyálkendő.

Játék padlóra leesése esetén szintén víz alá tevés (nem sterilizál, minek akkor?).

Erőltetik hogy adjam rá a férjem gyerekkori műszálas foltos babaruháit.

Anyukám és anyósom is a tejem mennyiségén pörögnek mintha ez lenne minden sírás oka a földön.

Ha sír és vigasztalni kell akkor nem szeretem ha felveszi más és nem én nyugtathatom meg.

Összességében minden zavar amiről nem kérdeznek meg, vagy amit erőltetnek. Még hogyha én csinálom rosszul, túl is reagálom mondjuk ezekkel a fent említett dolgokkal, én vagyok az anyja, had döntsek én ezekben a kérdésekben.

2023. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Azt én is utálom, mikor kérdés nélkül kiveszik a kezemből. Nekem is csak anyósék nem voltak képesek megkérdezni soha, hogy átvehetik-e. Nagyon idegesítő. Nem is értem. Ehhez akkora bizalmi viszonyban kéne lenni, mikor kvázi vadidegenek meg képesek megkérdezni ha úgy van? A másik kedvencem mikor másik rokon megkérdezi tőlem, hogy felveheti-e, ő meg rögtön rávágja, hogy persze. Szóval nem szeretem ha levegőnek néznek.
2023. febr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!