Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba feszes izomzat gyógytorna?

Baba feszes izomzat gyógytorna?

Figyelt kérdés
2 hét múlva 6 hónapos lesz a fiam. Izom feszességet állapítottak meg nála, gyógytornára kell járni heti 1x ( Nem Dévény). Felkészítettek, hogy sírni fog, fájni fog neki és ezt valahogy ki kell bírnom. Segítsetek, mégis hogy? Én is masszírozom, tornáztatom és sír nagyon. Nekem másabb csinálni, mert ugye érzékenyebb is vagyok, lefoglalja valamennyire a család és itthon is vagyunk. Próbálom magam erősíteni (muszáj, egy alkalom hetente, max. 50 perc stb.) De nagyon nehéz. Hogy lehetne segíteni ezen? Illetve volt valakinél ilyen? Meddig tart? Mi egy torna menete? Meddig tart egy masszirozás? Választ köszönöm. 🥹

2023. febr. 4. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk mi a menete, mert van ezerféle technika dévényen kívül is: vojta, pfaffenrot, fdm, bowen, bobath stb stb. Egyéni hogyan reagálnak a gyerekek. Mi kislányunk dévényen nagyon ritkán sír, vojtát viszont rettenetesen rosszul viselte, egyszer elkezdte kitépni a sajat haját. Nem tudjuk megmondani, hogy meddig tart. Van gyerkőc, akinek elég 1-2 alkalom és van, akinek élete végéig szüksége van gyógytornára.
2023. febr. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Gyúrjad megfele :)
2023. febr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tudattal, hogy "inkább most sírjon, mint egész hátralévő életében, mert nem tud járni" - elég sok mindent el lehet viselni.

Hozzáteszem: heti 1 gyógytorna lópikula. Ha csak annyi kell, akkor nincs nagy gond vagy ha mégis, attól nem várható nagy változás.

Heti 5 gyógytornára mentünk és emellett napi többször mozgattam át én.

2023. febr. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
3: ez nagyon sok mindentől függ. Mi (bár nem feszesség, hanem egy megmaradt reflex miatt) jártunk, és hetente egyszer vagy ritkábban. Volt egy kis megkésés a mozgásfejlődésben, de egy alkalom után ült, második alkalom után mászott és felállt. Nyilván nem volt nagy baj, ezt a gyógytornász is mondta, de nem tudhatjuk, a kérdező babájának milyen mértékű a feszesség.
2023. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
4, értő olvasás. Ott van a válaszban, hogy heti egy akkor elég, ha nincs igazi baja.
2023. febr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Köszönöm, az értő olvasásommal nincs probléma.🖐️


Ezzel egyben nyugtatni is akartam a kérdezőt, hogy valószínűleg nincs nagy probléma, ha ennyiszer kell járni. Kitartást, gyorsan letudjátok, később gondolni sem kell már erre.

2023. febr. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen nagyban babafüggő, türőképesség függő is. Enyhe és közepes feszessége van. Egy megbeszélő alkalman már voltunk, ott is kicsit gyűrte már és 2 mozgás utan már csinálta a lemaradt mozgást. Behozza ő ügyesen, csak ugye az ismeretlen is rémiszt mi lesz. Biztos könnyebb lesz 1 alkalom után.
2023. febr. 4. 10:03
 8/8 anonim válasza:

Szia mi jartunk mikor kisfiam 6 honapos volt ..

Iszonyatos volt .. en amugysem engedtem soha sirni es megmondom oszinten sirtam vele egyutt …

Aztan mondtam a devenyesnek hogy szedjuk 2 az 50 percet .. igy mukodott a dolog valamennyire ..

1 hónapig jartunk .. aztan elkezdett kuszni és mar nem kellett …

De nagyon nagyon sokat segitett .. ugyhogy kitartas csak jot tesztek neki ❤️

2023. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!