Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell orrszívót használni...

Mikor kell orrszívót használni egy 2 hónapos baba esetén?

Figyelt kérdés
Mire figyeljek? Vannak jelek, amikor orrszívózni kell, vagy csak ha beteg a baba? Vagy minden héten kéne? Első baba és nagyon nem vagyok jártas a témában.

2023. febr. 6. 03:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem szívtam csak úgy minden ok nélkül. Csak mikor meg volt fázva. Észre fogod venni, szörcsög a nózija, nem tud rendesen enni, hallani, hogy nem kap levegőt. Ajánlatos még a tengervizes orrsprayt beszerezni! Azzal befújsz, vársz egy kicsit és kiszívod. De mindig egyszerre csak egy orrlyuk.
2023. febr. 6. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Amikor taknyos és nem kap levegőt a takonytól. Egyik orrát befogod, másikat szívod.
2023. febr. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Ne fogd be az orrát, az nagyon rossz érzés. Anélkül is kijön a fika.
2023. febr. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Te mikor fujsz orrot? Hetente? Vagy ha fáj a torkod?


Nyilván a babának is akkor kell, ha nem vesz levegőt rajta, mert teli van, vagy ha hallod hogy tortyog, látod, hogy folyik

2023. febr. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat tüsszög az is természetes, így tisztul az orra, ne ijedj meg, akkor még nincs megfázva.

A többit tökéletesen leírták! 🙂

2023. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mazipa ***** válasza:
45%

Nekem azt mondta az orvos, hogy folosleges orrsziporszizni, Mert a nagyon hatso taknyot ugysem szivja ki, ellenben a gyerek utalja.

Azt javasolta- es nekunk be is valt-, hogy etetes elott 10-15 perccel kell befujni a vizes sprayt, igy mire eszik a baby, az feloldja, a cumizassal meg egyszeruen csak lenyeli.

En mindig pelenkazas elott befujtam, aztan megmelegitettem a tapszert, es igy Jo volt.

Ejszakara esetleg a kis talpara kentem apo rubot, illetve ha nagyon bedugult az orra, bedugtam a konnektoros mentolos parologtatot vagy mi az .

Most hat honapos,es ez mindig megoldotta. Ja, meg annyira, hogy ha nagyon nyugos volt, vagy lazas,akkor kapott paracetamolt is 1-2 napig.

Tudom, egyesek szerint ordogtol Valo a gyogyszer, de magambol indulok ki. En sem szoktam lazas Lenni, viszont sokat faj a fejem, ha nathas vagyok.

2023. febr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!