Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetnék a másfél...

Hogyan segíthetnék a másfél évesemnek?

Figyelt kérdés

Másfél éves kisfiam mostanában többet beszél, de csak babanyelven, kb. 8-10 szó, amit rendszeresen használ és értelmes. A helyzet az, hogy sokszor nagyon nagyon szeretné kifejezni magát, de nem tudja, csak így "ööö"-zik meg mutogat. Én sem mindig szeretném hogy mit szeretne :( a probléma az, hogy ilyenkor annyira be tud gurulni, szerintem egyrészt frusztrálja, hogy nem tudja magát kifejezni meg az, hogy én sem értem mindig, nem tudom tolmácsolni mit szeretne. Ezután elkezd sírni, vagy sikítani, szörnyű, nem tudom kezelni.

Szerintetek hogy segítsek neki, hogy jobban kitudja fejezni magát? Vagy hogy ne guruljon be annyira? Amúgy mikor ez előfordul, mindig megölelem meg megsimogatom, mondom neki semmi baj, de most már olyan sokszor fordult elő mostanában, hogy nem tudom mit tehetnék még.



2023. febr. 6. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudsz semmit tenni, egyszerüen ki kell várni, mire te jobban érted a szavait, ö meg jobban ki tudja fejezni magát.
2023. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Babajelnyelv, az is jó ha bizonyos dolgokra saját jeleket próbáltok ki. Google csomó mindent kidob. Miközben beszélsz az adott dologra mindig ugyanazt a jelet használod, kB úgy tanulja meg mint a pa pa-t.
2023. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Miért kell ezen segíteni?
2023. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Igazából a dackorszak egy jelentős részét ez adja. Ezen túl kell lenni, példát kell neki mutatni, hogyan tudja magát kifejezni verbálisan és persze egyéb módon is. És közben az indulatait is megtanulja kezelni. Ez egy fejlődési folyamat és nemcsak a kommunikáció nehézsége befolyásolja, hanem sok minden más. A gyerkőcöm már egészen szép kerek mondatokban és bő szókinccsel fejezi ki magát, mégis ha elkapja a harctéri ideg, ordít és sír, pedig el tudná mondani, csak még nem tart ott az indulatait kezelésénél hogy ez mindig sikerüljön is. Ezt is meg kell tanulni idővel.
2023. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Énekelj, mondókázz, beszélj hozzá. Majd ráérez.
2023. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Az előzőekhez annyit hozzátennék, hogy én közben megnevezném az érzéseit. Pl “látom mennyire frusztrál, hogy nem értjük, amit szeretnél. Ez valóban nagyon bosszantó.”
2023. febr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Hogy le lettem pontozva a babajelnyelv miatt😅 sebaj enyém 16 hónaposan eltudja mutogatni ha éhes, meg társai.
2023. febr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

2/7-es: ezzel az a legnagyobb baj, hogy így nem tanul meg rendesen beszélni és rajtad kívül senki nem érti meg, azaz többet ártasz a gyereknek, mont amennyit segít neki az, hogy valamiket tud mutogatni.

Normál esetben éppen azért tanulja meg a gyerek a rendes szavakat, hogy meg tudja magát érttetni ezzel, az ilyen privát jelbeszédnek semmi értele sincs.

2023. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk pont ellenkezőleg, ajánlom olvasson utána, mert a beszéd fejlődést nemhogy gátolja,hanem segíti a baba jelnyelv. Ahogy a pá pá-n sem akad ki senki a csókolom helyett...
2023. febr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Öszintén szólva értelmesebb emberek eleve nem pápázgattatják a gyereket, de nem is csókolomoznak, és eleve nem használnak idióta gügyögö szavakat sem, hanem kezdettöl mindent a rendes nevén mondanak és tanítanak a gyereknek.

Sok gyereket ismerek, akiket normálisan tanítottak beszélni, semmi bajuk sem lett töle, csak gyorsabban és szebben tanulták meg a beszédet!

2023. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!