Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetnék a másfél...

Hogyan segíthetnék a másfél évesemnek?

Figyelt kérdés

Másfél éves kisfiam mostanában többet beszél, de csak babanyelven, kb. 8-10 szó, amit rendszeresen használ és értelmes. A helyzet az, hogy sokszor nagyon nagyon szeretné kifejezni magát, de nem tudja, csak így "ööö"-zik meg mutogat. Én sem mindig szeretném hogy mit szeretne :( a probléma az, hogy ilyenkor annyira be tud gurulni, szerintem egyrészt frusztrálja, hogy nem tudja magát kifejezni meg az, hogy én sem értem mindig, nem tudom tolmácsolni mit szeretne. Ezután elkezd sírni, vagy sikítani, szörnyű, nem tudom kezelni.

Szerintetek hogy segítsek neki, hogy jobban kitudja fejezni magát? Vagy hogy ne guruljon be annyira? Amúgy mikor ez előfordul, mindig megölelem meg megsimogatom, mondom neki semmi baj, de most már olyan sokszor fordult elő mostanában, hogy nem tudom mit tehetnék még.



2023. febr. 6. 19:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
52%
Őszintén, nem számít. Gügyöghet,beszélhet rendesen, a gyerek a maga tempójában fog beszélni. A jelnyelv nekem segítség és magasról letojom más mit gondol.
2023. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!