Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babával mit játszak?...

2 hónapos babával mit játszak? Milyen játékokat vegyek neki?

Figyelt kérdés

Első baba :) eléggé el vagyok veszve…

Vettem neki játszószőnyeget, az adamo hinta felé van akasztva egy kis csörgő, néha mutatok neki kontrasztos képeket, lekötik 5-10 percig (van hogy hosszabban, de az ritka), aztán nem figyel rájuk tovább vagy sír, hogy szeretne ölbe jönni. Ez renden van?



2023. febr. 7. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Igen
2023. febr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendben van. 2 hónapos, még nem "játszik"
2023. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Az én gyerekem 7és fél hónaposan ült fel az után kezdett “játszani” előtte a kis labdák voltak nyerő azt szerette dobálni.
2023. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan talán már jó lesz a játszószőnyeg, előtte nem játszik csak nézegeti a dolgokat.
2023. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
A kontrasztos képeket nem is szabad néhány percnél tovább mutatni, rá van írva, persze nem lesz baja, de ne várd, hogy majd ez leköti órákra.
2023. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Rakd le a játszószőnyegre hasalni, az én 2 hónaposom ott elnézelődik magának elég sokáig, ilyen karton hajtogathatós kontrasztos könyvet rakok ki elé neki állva, hogy úgy lássa igazán jól, ha felemeli a fejét, úgy látom, érdekli. De ha mellé ülsz, mutogatsz neki képeket, énekelsz neki, bugyuta arcokat vágsz, stb, az pont elég. Ha a hátára fordítod a szőnyegen, és úgy vannak fölötte dolgok, ilyen csörgős bizbaszok, amiket potenciálisan elérhet, akkor azokat tudja pöckölni, nálunk mostanában kezd rájönni, hogy van összefüggés a keze lendítése és a csörrenés között. Amikor egyedül vagyunk, akkor mi pl zenét hallgatunk és táncolunk (én táncolok, gyerek a kezemben), ez még nekem is jó szórakozás (nyilván olyan zenét hallgatunk, amit én szeretek) és mondjuk azt, hogy kikapcsolódás :D


Nálunk a 2 hónapos a második gyerek, így nem pont ugyanolyan, de ő pl szereti nézni azt is, amikor a nagyobbikkal (2,5 éves) mellette ülünk a szőnyegen és kirakósozunk vagy a kisautókkal játszunk vagy a plüssállatokat táncoltatjuk, nyilván ezt az ember nem kezdi el csinálni egyedül egy kvázi újszülöttnek, de csak azért mondom, mert sokféle ingerre tudnak figyelni a picik és végül is minden fejleszti még, kb bármit mutatsz neki, csinálsz vele, az neki új lesz és érdekes, szóval határ a csillagos ég.

2023. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Énekelj neki, ringasd, vidd sètàlni.
2023. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég fejletlen a gyereked,hogy nem bír 45 percig odafigyelni...viccet félre téve, tudod mikor kell 5-10 percnél tovább figyelnie? Iskolás korára. Addigra a 20 perc elvárható. Többször tedd hasra napközben, úgy új perspektíva nyílik meg előtte, hordozd, énekelj neki, beszélj neki sokat, ringasd, sétáljatok, néha a játszószőnyegben is elnézegethet. Zenélő forgót is szívesen nézegetek ennyi idősen. Pihenőszékben is el nézegetheti ahogy teszed a dolgod...
2023. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ölben akar lenni, rettentően kicsi még.

Énekelj neki, mondókázz, beszélgess neki. Kontrasztos kép jó ötlet, az enyémek imádták a babageometria könyveket is. Ilyenkor az anyjára van szüksége, nem játékra.

2023. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6l5, miért nem szabad sokáig néznie a kontrasztképeket? Erről még nem hallottam és azért kérdezem mert új infó. :O
2023. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!