Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az Erzsébet névről mi a...

Az Erzsébet névről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2023. febr. 8. 11:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Anyám, öreganyám, annyak az anyja...


Összeteszem a 2 kezem, hogy velem megtört a sor.

2023. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nem tört meg a sor, anyám után én is az lettem. Sosem szerettem a nevemet.
2023. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Csunya nev nekem
2023. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

Számomra se szép. Maga a Zs hang se szimpatikus (Zsuzsanna is sérti a fülem), r hang mellett még rosszabb, nyelvtörős. Nincs meg a nőies lágysága egyáltalán a külföldi változataival szemben (Elizabeth).

Becézései hajmeresztőek néhol pl.:Bözske, Bözsi, Erzsó stb.

Összességében túl soknak érzem.

2023. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem amiből származik, az Elizabeth név az egyik legszebb a világon, de magyarul ezzel az Erzsébet formával teljesen agyonvágták. Így nem szép.
2023. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Én is, anyum is, nagyanyám is, dédanyám is Erzsébet.

Engem Böbének szólítanak, azzal tudok azonosulni, de ha lányom lesz biztos nem így fogom hívni. Nem azért mert csúnya, csak kell már valami változatosság a családba.

2023. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Szeretem ezt a nevet, két nagymama viselte a családban, mindkettő fantasztikus ember volt, büszkén adnám a lányomnak utánuk. Bettinek becézném, hogy ebbe a modern világba is jobban illeszkedjen.


Egyébként anyósom is Erzsébet, neki Zsóka a becézése, ez sem rossz forma.

2023. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem rossz, de vannak ennél jobban tetsző hagyományos, régies nevek is, úgyhogy nem adnám. Viszont még mindig előbb adnám mondjuk ezt, mint a külföldi alakját, mert manapság minden 2. kislány Elizabet, Eliza vagy csak Liza. Akkor már az Erzsébet különlegesebb.
2023. febr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem szép. Csak mivel már inkább a divat neveket adják a gyerekeknek, sajnos öregesnek tűnik. Pedig pont attól nem lenne az, ha többen is kapnák ezt a nevet. Sokan pont ezért nem tudnak kisgyereket elképzelni evvel a névvel.
2023. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem borzalmas. Egy mostani gyereknek meg pláne.
2023. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!