Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy kislányom...

Mitől lehet, hogy kislányom széklete fekete folyós?

Figyelt kérdés
1,5 éves kislányomnak amikor több napig rokonoknál voltunk 2 napig fekete folyós volt a széklete. Elvittük az ügyeletere, ahol a doki teljesen egészségesnek találta. Majd a hasmenésre Smectát javasolt. A legközelebbi alkalommal, mikor a rokonoknál voltunk szintén előjött a fekete széklet probléma. Rokonoknál kutyákkal játszott, dobálta nekik a labdát. Szerintetek lehetséges, hogy ettől? Semmi olyat nem evett ami megszínezheti.
2010. okt. 5. 06:16
 1/8 anonim ***** válasza:
A kutyák nem terjesztenek olyan betegséget, ami híg fekete székletet okoz. Ha kutya által terjesztett betegség áll a háttérben, annak bizony más tünete is kéne, hogy legyen. A labdától sem hiszem, hogy megbetegedett. Viszont ha sok vastartalmú ételt vagy +vastartalmú vitamint kap a gyerek, az megszínezheti a székletét. Ha más tünete nincs, akkor nem kell aggódnod. Orvos is látta és semmit nem talált. Én még az eltérő víz összetételre gondolnék.
2010. okt. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Semmi olyasmit nem evett ami megszínezhetné, tehát sem vastabletta, sem máj, spenót. Vizet pedig nem adok neki ott, csak palackost.

Várom a további ötletek, hogy mire kéne odafigyelnem.

2010. okt. 5. 06:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem esett el mostanában? Mert ha esetleg vérzett a szája, vagy az orra, és a véréből lenyelt, az megemésztés után fekete székletet okoz.

Gyomor és bélvérzéstől is lehet fekete széklet, DE! Ha valamelyik babánál ilyen komoly baj, ott más egyéb tünet is jelentkezik. Tehát ha fáradékonyságot, és egyéb furcsa dolgot nem tapasztalsz, akkor erről nincs szó.

A folyósságot pedig akár ezzel egy időben zajló fogzás is okozhatja. Én a kisfiamnál mindig onnan tudom, hogy fogzik, hogy megy a hasa. Akkor rá 1-2 hétre várható egy fogacska.

2010. okt. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szed vasat?
2010. okt. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem szed vasat. Mielőtt elkezdődött előtte este esett egy nagyot a fürdőben. Semmi komoly baj nem lett. Semmi más tünete nem volt csak kicsit étvágytalan volt, foga folyamatosan jön ki, az elmúlt hónapban 6. Miután hazajöttünk megszűnt a fekete kaki.

Én is gondoltam, hogy az eséstől is lehet, de akkor más tünete is lenne nem?

2010. okt. 5. 07:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az eséstől esetleg elharapta a nyelvét, vagy a száját, és észre sem vetted, mert lenyelte a vért. Az simán okozhat fekete székletet.
2010. okt. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2010. okt. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket az utolsónak. Nem szedett vasat, nem evett vas tartalmú ételt, és az orvos szerint egészséges. Tehát felsorolt 3 pont kizárva. Ha bármilyen fekélye vagy ilyesmi lenne biztosan járna más tünetekkel, és nem múlna el 2 nap alatt, amint hazajövünk.
2010. okt. 5. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!