Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a védőnöi...

Miért van az, hogy a védőnöi szolgálat? .

Figyelt kérdés
nem tart terhesség alatt elsősegély nyújtás tanfolyamot.Most nem arra gondolok,mint a jogosítvány megszerzésénél kell.Hanem arra,hogy ha valami történik itthon a picivel nem tudhatom mit is kell csinálni,fuldoklásnál,újraélesztésnél.Hiszen neki nem fújhatok be annyi levegőt,mnt egy felnőttnek,nem nyomhatom a szivét sem úgy,de az sem jó ha simogatom.Persze mindenki retteg ezektól a dolgoktól,de sajnos egyre több a gyermekhalálozás mert nem vagyunk elég felkészültek.Ti mit gondoltok kellenne?
2010. okt. 5. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Kellene.De szerintem nics rá kapacitásuk.

Sőt,konkrétan tudom,hogy a mi körzetünkben ígyis rengeteget dolgoznak.

Családlátogatások,asszisztencia a gyermekorvosnak,terhesgondozás,stb...

2010. okt. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nálunk(Eger) volt, meg babamasszázs is, meg itt van babaklub is, az itteni védőnők mindig szerveznek valamit:)
2010. okt. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mert nem tartozik a feladatkörükbe. Vannak erre külö tanfolyamok, keress rá a neten, biztosan fogsz találni.
2010. okt. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó válaszolóval értek egyet, nem a védőnők feladata.
2010. okt. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, de nekem a jogosítvány megszerzésénél azt tanították szigorúan TILOS a szívmasszázs, mert verhet a szíve úgy, hogy laikus nem érzi és ha beleütsz a sinus ritmusba tutira megölöd. Mondjuk ennek ellenére egyre többször olvasom ezt itt a neten, de ott azt mondták ez az idióta amerikai filmekben fordul elő, egyébként csak orvos végezhet ilyet. De szerintem az újraélesztés nem is annyira lényeges.

Inkább mi a teendő ha lenyel valamit (mikor kell, tilos hánytatni, tejet itatni) mi a teendő égés, sérülés, törés stb esetén. Mert ezek gyakoribbak. De egyébként Vöröskeresztes tanfolyamra bárki beiratkozhat és ott választ adnak a kérdésedre. Ha meg voltál eü tanfolyamon jogosítvány kapcsán, akkor meg nincs szükség többre.

2010. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Mentőorvos vagyok, már nem tilos a szívmasszázs. Kiderült, azzal, ha valaki még él, s úgy kap szívmaszázst, a legritkább esetben lehet tényleg leállítani a szívét, s sok embert azért nem mentenek meg a laikusok, mert félnek hozzányúlni. De egyetértek, a félrenyelés gyakoribb.

Ha tudok segíteni bármiben, kérdezzetek nyugodtan.. (én is szoktam babás ügyben, az nem egyetemi anyag.. :-) )

2010. okt. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!