Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vidéken, kis falukban mindenho...

Vidéken, kis falukban mindenhol ilyen rossz az orvosi ill. védőnői szolgálat?

Figyelt kérdés

Egy kis pár 100 lelkes faluban lakunk. A védőnő ill. gyermekorvos nem is jár ide ki, kb 10km-re kell átmennünk tanácsadásra a szomszéd faluba 1 hónapban egyszer.

A védőnő kb. 3 hónapja felénk se jön, az utolsó tanácsadáskor épp beteg volt a kislányom, tehát ki kellett hagynunk, most meg az ünnepek miatt nem is lesz majd csak januárba. A háziorvosunk aki kijár ide nem gyerekorvos (sebész volt), hozzá csak akkor megyünk ha muszáj, mert olyan "hülyeségeket" mond sokszor.

Sajnos nem tudom megtenni, hogy 30Km-re járjak be a városba gyermekorvoshoz, vagy magánrendelésre. Komolyan ez elkeserítő!


Máshol is ilyen állapotok vannak???


(Ja és pl.az ellenörző vizsgálatokat el se végzi a védőnő, amit 3hó, 6hó ...stb kell csinálni, csak kitölti és aláíratja a szülővel.)


2010. dec. 16. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk kisváros, de a védőnői szolgálat egy nagy nulla. Pár hónapos korában (4) láttam utoljára védőnőt, illetve valaki ránktört egy éves kora körül (bugyiban voltam épp)kérdezgetett róla, de hozzá se ért a lányomhoz, szinte rá se nézett... el akartam kérni a számát, mire azt mondta, hogy ő nem állandó -ne hívjam én...-, hogy ki az állandó, nem tudja... Gyerekorvos több is van, időpontra megyünk, várni nem kell, rendesek, de úgy kell sietni, őrület. futószalagon mennek a gyerekek, kábé 5 perc van egy bébire... ha valamit meg akarok kérdezni, előre összeírom, különben nincs rá idő.

Busszal, vonattal nem tudtok bemenni a közeli kisvárosba? Kellene, hogy rendes gyerekorvos lássa. Kirándulásnak is fölfoghatod, 1 éves kora után már csak félévente egyszer kellene.

2010. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez elég érthetetlen dolog.Én úgy tudom az egészséges rendelés is valahol kötelező,mivel ott a védőnő ellenörzi a testsúlyt,meg minden egyebet,és tanácsokkal látja el a szülőket.A lakásra való kijárás is ebbe beletartozik.Kötelessége ellenőrizni azt is,hogy a gyerek hogy él,vannak-e problémák stb.Most hülyeséget nem akarok tanácsolni,de nézz utána,hogy ez igy nem-e szabályellenes.
2010. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom hogy még mindig jobb a helyzet Magyarországon (a városokban), mint külföldön, ahol pl mi lakunk. Ráadásul nem egy eldugott helyen lakunk hanem egy világvárosban. 3 hetes volt a kisbabám, amikor egy olyan védőnőszerűség megjelent nálunk, azóta nem is láttam. A helyi orvos, ami amúgy ingyenes, soha ki nem jött, de mi elmehetünk hozzá méreckedni v. ilyesmi, de ha beteg a gyerek akkor ő nem írhat fel semmi gyógyszer, egyszóval semmit nem ér. Ha beteg a gyerek akkor a magán gyerekorvoshoz kell vinni. A városba ez az egy gyerekorvos aki magyar, ezért is nagyon sok párciense van, így ha beteg a gyerek jó esetben másnap kapok időpontot, de ha nem sürgős, akkor a jövő héten. Tehát nincs olyan hogy odaviszem, aztán majd egyszer sorra kerülök. A kivizsgálás is futószalagszerű, mert annyi a gyerek hogy alig jut rájuk pár perc. Nem tudom ha nem magyar orvoshoz vinnem, akkor is ugyanez lenne, de épp azért ragaszkodtam a magyarhoz, mert abban jobban megbízok. De ez a helyzet elég elkeserítő. Szerencsére a lányomnak még nem volt komolyabb baja, de imádkozok is hogy nem is legyen ezért. És én úgy tudom nem vagyok egyedül ezzel, más országban is szarabb a helyzet mint otthon.
2010. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú, amit írsz. Éppen elég, hogy a kereseti és munkalehetőségek nagyon eltérőek az ország különböző részein, legalább a babáknak járjon egyenlő bánásmód!


Alig merem leírni, hogy hozzánk 10 hónapig havonta jött a védőnő, 2 hónapos koráig kéthetente az orvos (pénzt nem fogadott el). A doki megadta a mobilszámát, este 9-kor SMS-ezek neki és válaszol.......(Bp., IV. ker.)


Nagyon sajnálom, semmi okosabbat nem tudok írni, ez egyszerűen szemétség. Ha nincs tapasztaltabb szülő a környezetedben, teljesen magadta vagy utalva!

2010. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1300 lakosú pest megyei faluban élek. Gyerekorvos háromhetente 1x van, ezért én a 13 km-nyire lévő városban rendelő gyerekorvost fogadtam meg, aki szükség esetén házhoz is jön (3000 Ft-ért). Az oltásokat háznál oldottuk meg, szerencsére nem volt még beteg (9 hós). A védőnőnk viszont szuper, lelkiismeretes, 60 év körüli, vállalkozásban csinálja, de tényleg nagyon ott van... Az első hónapban kijött 3x, 4x, minden rendben volt, ezért havonta 1x mi járunk a tanácsadóba, az itt van a faluban. Rendesen megnézi a gyereket, ha kérdezek valamit elmagyarázza a dolgokat.

Egy szerencsétlen sorsú kismamának még babakocsit is szerzett meg pelenkákat, gyerekruhákat.

2010. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi egy kis kozsegben lakunk, de hozzank rendszeresen jar a vedono, es barmikor nyugodtan hivhatom, barmiben segit. Igaz, aki elotte volt, nem volt ilyen lekiismeretes, de a mostani elott le a kalappal. Pedig 5 falu tartozik hozza, egesz nap jon-megy.

Nagyon szomoru, ha ilyen a helyzet mashol. :-(

2010. dec. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából nem is kérdezni akartam, csak leírni, hogy itt nálunk milyen a helyzet. Köszi, hogy elolvastátok és hozzászóltatok!

Tényleg az a szerencsém, hogy nem vagyok egy "elveszett, kétségbeeső" anyuka, feltalálom magam + jó, hogy van az internet, ezen az oldalon is sokszor segítettek már nekem sokan jó tanácsokkal!

2010. dec. 16. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!