Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak kíváncsi vagyok, tápszere...

Csak kíváncsi vagyok, tápszeres babátok havonta mennyibe kerül az első hónapokban?

Figyelt kérdés
Mi az amit minden hónapban vesztek neki? Oltások közül melyik fizetős?
2023. febr. 26. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Sziaa!tápazer kb 6 doboz kellett ekünk ezeknek változó az ára van 1000ft ert meg 5000ért is

Minden hónapban pelus,popsitörlő krém tápszer.

Oltásokból szintr minden ingyenes

De van a rota elleni nálunk ezt a város fizeti valamint kullancs ellen de ez később van meg a menninococcus oltások ezeknek van 300ft os oltása meg 30 ezres is

2023. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tápszer, pelenka, törlőkendőt veszünk minden hónapba.


Ahogy az első is írja a tápszer ára nagyon változó, attól függ mit eszik a baba. Nálunk a tápszer kb 14ezer ft egy hónapba. A pelenka 15ezer,törlőkendő meg nem is tudom 6ezer ft körül. Az oltások közül volt ami doboz áras 300ft volt, de pl a bexero darabja 28000ft volt. Eddig 2 kapott és majd 2 évesen kell még 1.

2023. febr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tápszer kb. 15 ezer, de van ennél drágább tápszer is.
2023. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Oltasok:


[link]


De roviden a kotelezoek ingyenesek, a tobbi nem.

Viszont mivel az oltoanyag szabadaras, ezert mikor mennyibe kerul, elteresek lehetnek arban. Illetve vannak olcsobb, vannak dragabb oltasok.

Az orvosnal erdemes erdeklodni ezzel kapcsolatban.

2023. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Átlag heti 3 doboz tápszer fogy, az kb 30 ezer forint, pelenka attól függ mennyi idős, mert a mérettel változik az ára is, de durván 20 ezer popsitőrlővel, popsikrémmel együtt.
2023. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk már elmúlt 5 hónapos. Nagyon függ, hogy mekkora babáról, később mekkora gyerekről van szó.


Oltások valóban fontosak és egyszerre nagy tételt jelentenek. Nekünk eddig csak a rota elleni volt, ami fizetős. 21 ezer volt egy adag és 2 adagot ad be az orvos, 4 hét elteltével a másodikat. Összesen az 42 ezer Ft volt.


Popsikrémet gyógyszertárit használunk, az nem annyira drága. Fürdetésnél a gyógyszertárit is elhasználtuk, ha már születéskor kiírta az orvos. Utána Gabi (dm-ben 1500 körül volt akkor, amikor 5 flakonnal vettünk, még van belőle) fürdetőt vagy Johnsont használtunk. Utóbbiból 2 flakonnal kaptunk ajándékba. Tápszerre kb 15 ezer, de ennek az ára nagyon függ attól, hogy melyik típust veszitek.


Pelenkát és törlőkendőt nagyobb mennyiségben veszünk. Törlőkendőből és pelenkából is DM saját márkás termékeit használjuk jelenleg. Pelenka havi csomag jelenleg majdnem 9 ezer azt hiszem. 4 csomag talán 80 db-os törlőkendő pedig 2 ezer Ft alatt van. Ezekből van, hogy egyik hónapban bevásárolunk kicsit többet, aztán akkor két-három hónapig kb nem kell rá költeni. Persze a pelenkánál nézem mindig a kg-t, hogy ne vegyük túl sokat egy adott méretből, ha már a felső határ közelében jár a súlya.

Azért vásárolunk egy alkalommal többet mindenből, mert nem esik teljesen útba a DM, illetve akkor egy jó darabig nincs rá gond. Gyűjtjük a pontokat, eddigi vásárlások után kb most 6500 ft-ot érő pontunk van, úgyhogy azt legközelebb levonják. Rossmann sajnos a legközelebbi város másik felén van, de ott is vannak jó árak, kuponok, stb, itt is dicsérték már a Rossmann-os pellust is.


Nekünk legközelebbi nagyobb kiadás az autósülés lesz hamarosan. Súlyra még jó a hordozó, de hosszra már nem sokáig, főleg ilyenkor kabátban már nekem nem tetszik. Kaptunk még egy hordozót, ami 12 kg-ig jó, de már olvasgatok a témában, hogy ne hirtelen egyből kelljen ülés. Itthon elfér addig, amíg kelleni fog. Interneten nézegettem már, elég széles a skála a fajtákat, árakat tekintve.

2023. febr. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az első hónapokban még nem drága. Ha jól fejlődik, nincsenek különleges igényei, stb. Akkor kell D vitamin csepp, kiváltod a K vitamint, két csomag pelus, nem nagy étkű, így tápszer, popsitörlő, popsikrém, fürdető. Szerintem max 30 ezer forint.

Utána ahogy nő nő az étvágya is és egyre több tápszer fogy, az azért megtudja dobni és ez igaz lesz az egész gyerekkorára. Ahogy nő, úgy kerül egyre töbe.

2023. febr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!