Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás elkezdésével...

Hozzátáplálás elkezdésével mit érdemes beszerezni a gyógyszertárból? Gondolok itt arra, hogy ha megváltozik a széklet vagy esetleg kipirosodik popsikrém ellenére a kis feneke.

Figyelt kérdés
Almát már eszünk és sütőtököt, hámozott szilva lesz a következő. Korábbi kenőcsös állaghoz képest már most kicsit túrósabb állaga lett a kakinak, pedig csak pár kanál püré van naponta kóstolás szintjén. Nekem vannak problémáim a széklettel és ha rám ütött, akkor nem szeretném, hogy szenvedjen a baba. Jelenleg naponta kakil. Hány kimaradt nap után érdemes beadni neki valami cseppet vagy bármit, ami erre való? Természetesen először sütőtökkel, hámozott szilvával próbálkoznék. Nem egyből gyógyszer. Azért ezekkel kezdtünk, hogy ha nehezen kakil, akkor talán a sütőtök meg a szilva segít a kis pocakjának.

2023. febr. 27. 05:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anyatejes baba, 10-11 hónapos volt mikor kezdett mennyiségeket enni és megváltozni az emésztése. Az addigi napi 2-3 lágy produktum helyett 1,5-2 naponta volt egy normál, felnőttekéhez hasonlító színű és állagú kaki. Kb egy hónap volt volt amíg minden baja volt, puffadt, nem tudott egy hétig kakilni, majd hasmenést kapott, majd újra székrekedés.

A gyerekorvos nekünk a leavolac szirupot ajánlotta ha székrekedés van, bevállt. Azóta is van mindig itthon.

2023. febr. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez vényre kapható készítmény vagy sem?

Még nem voltunk orvosnál, védőnőnél, mivel még nincs baj. Csak előre szeretnék gondolkodni, beszerezni, ami kellhet. Ne szenvedjen a kis pocakja.

Természetesen az orvost és a védőnőt is megkérdezem legközelebb.

2023. febr. 27. 05:38
 3/7 kajitani ***** válasza:
100%
Nálunk pont,hogy lágyabb lett a kaki, székrekedése nem volt. A lágyabb széklet kicsípte a fenekét, ezért a mindennap használt Sudocrem nem jött be,a Bepanhthen és a Neogranormon baby változatait használtam. Ezeken kívül mást nem vettem.
2023. febr. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen messze van a gyógyszertár, hogy előre kell gondolkodni? Semmi nem történt nálunk hozzataplalaskor. Ha mindent előre beszerzel, ami nem is kell, dobhatod ki úgy, hogy nem is hasznaltatok.
2023. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Semmit. Ezen nem kell elore gondolkodni, plane nem megvenni.

Minek ? Minden gyerek mas.

Az enyemnek pl. a korte hashajto volt, masnal meg hasfogo. A mango nalunk hasfogo, masnal hashajto. Ettol pl. kremet soha nem hasznaltam ( nem is szabadna egyebkent, csak ha piros)

2023. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves és kevésbé kedves válaszokat is!


Mivel tegnap már másfél-két napja nem kakilt, ezért szeretnék előre gondolkodni, nehogy végül tényleg székrekedése legyen. Tegnap hajnalban próbált nyomni és egy kis bogyót sikerült kinyomni, ami elég kemény volt. Emiatt tettem fel a kérdést. Vidám volt napközben hétvégén, tegnap hajnalban is, nem sírt.


Felhívtam a védőnőt délelőtt, aki azt mondta, hogy jól csinálom a szilva-sütőtök és hasonló ételeket, illetve a tornát, amik segítik a pocakját. Ezzel a védőnő megnyugtatott valamennyire.

Napközben végül sikerült kakilni, viszont tényleg fájhatott neki, mert eléggé sírt alatta. Örülök, hogy sikerült és tudtam segíteni neki, de továbbra sem szeretném, hogy a jövőben esetleg még nehezebb legyen neki a kakilás.


Mi számít messzinek? Legközelebbi város kb 25 km-re van, ahol van gyógyszertár. Ez neked messzinek minősül?


Mivel telik rá, ezért pont nem érdekel, hogy mennyibe kerül és megveszem és esetleg nem kell és ha lejár a szavatossága, akkor kidobom. Az jobban zavar sokkal, hogy ha esetleg egy éjjel vagy fél napot átszenved a pocakja miatt, ha nem tud kakilni.

2023. febr. 28. 09:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Kicsit off de nekünk a piros popsira a gyógyszertári mosdókenőcs vált be a legjobban... estére azzal kenem, nappal meg a sima popsikenőccsel. :)
2023. febr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!