Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg lesz előnyünk abból,...

Tényleg lesz előnyünk abból, ha sokáig mászik/ kúszik a babám?

Figyelt kérdés
Az ismerettsegi körömben minden baba előbb csinált mindent. Az én babám 3 hónapig kúszott, most 4 hónapja mászik és nem indult el. 15 hónapos. A környezetemben a babàk kb 1 évesen elindultak de kb 2 hetet kúsztak, kevesebbet másztak. A devenyesem szerint jót tesz az idegrendszerének ha sokat gyakorol vagy csak ezzel nyugtat. :)
2023. febr. 27. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a fiam sokat mászott. 15hónaposan indult el. Ellenben lányom talán 3 hónapot ha mászott, nem kúszott, 10hónaposan stabilan járt.


Fiam logopédushoz jár évek óta, tanulási nehézségei vannak. 3 évesen kezdett el beszélni. Lányom pedig 2 évesen verseket mondott, kiristály tiszta a beszéde, szivacs az agya, olyan gyorsan tanul.

2023. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Tényleg jót tesz. Nem vagytok semmiről lemaradva. Ha 18 hónaposan se indul el, akkor izgulj! Addig örülj, hogy ennyit kúszik-mászik. Nekem nem mászott ennyit a lányom, 11 hónaposan elindult. Most 3 éves és kiderült, hogy egy csecsemő-reflexe nem épült le (ami később gondot okozhat) amihez most 50-100 métereket kéne naponta kúsznia… Egyébként meg nem mondanád mert mozgáskoordinációban meg megelőzi a kortársait. És pont ezért tök jól kompenzál is. Ezért is röhögök mindig mikor itt kifejtik, hogy alig kúszott két hetet és semmi baja az 5 éves Petikének. Jah mert a gyerekek túlnyomó többségét fel se mérik, hogy kiderüljön bármilyen probléma is. De hogy akiknél ez nincs orvosolva nem probléma lesz - mert mindenki azt hiszi hogy automatikusan valamilyen bélyeget kap a gyerek -, csupán sokkal nagyobb energiabefektetés árán vagy nem is jön ki a benne rejlő potenciál. Közben meg hangoztatják, hogy semmi baj Petivel… baj igazából nincs, de optimum sem.
2023. febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Az én lányom 3 és fél hónapot kúszott, 4-5 hónapot mászott, szóval még a tiéden is túltett.😅 Igazából én is ezzel nyugtattam magam, hogy ez végülis neki csak jó.


Amúgy most 3 éves nagylány, nincs visszamaradt reflexe (ki volt vizsgálva). 2 évesen folyékonyan beszélt, 2 év 1 hónaposan lett önállóan szobatiszta. Nem mondom, hogy nincs olyan vele egykorú gyerek, főleg fiú, aki sportosabb, ügyesebb mozgású, de vele sincs semmi probléma. Teljesen ok.

2023. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem olyan tudomány, ami ilyen kis elemszámú mintán bizonyítható lenne.

15 hónaposan egyáltalán nincs elkésve. Ez a gyakorisági középérték az elindulásra.

2023. febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 9 hónapot mászott, aztán 15 hónaposan indult el. Még nem tudom milyen lesz a tanulása, 2 évesen már gyönyörűen beszélt, az biztos, de azért ebből még nem vonnék le messzemenő következtetéseket. :)
2023. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs elkésve. Lányom 7 hónaposan kezdett kúszni, 12 hónaposan mászni, 17 hónaposan járni. Most 3 éves. Kerek 2 évesen gyönyörűen, érthetően, összetett mondatokban beszélt, elképesztő memóriája van, nagyon mennek neki a kirakós, összerakós, gondolkodós jatékok. Szépen fogja a ceruzát, felismerhetően rajzol, kérdez, érti a meséket amiket olvasók neki, és nagyjából visszamondja 3-4szeri hallás után. 2,5 évesen lett szobatiszta. Az oviban is dícsérik folyton mennyire ügyes ezekben.

A mozgása viszont szerintem lassú, alig győzzük kivárni mire pl felöltözik vagy odasétál a boltba. Rohangálni, lépcsőzni, dobálózni egyáltalán nem szeret, az ügyességi játékok nem igazán az ő területe.

2023. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem, de baj se lesz belőle. 18hónapos koráig kell elindulnia. Gond akkor lehet, ha kimarad a szabályos kúszás-mászás (a keresztezett mozgás), mert akkor lehetnek problémák később, nem törvényszerű, de lehet.
2023. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát mindenképp jobb, mintha kimaradna vagy csak pár hét lenne a kúszás-mászás. A még több hosszabbítás valószínűleg már nem tesz hozzá pluszt, de nem is ront. Ne aggódj, majd elindul. Előjeleket látsz? Kapaszkodva megy? Önállóan megáll? Az én fiam már önállóan fel tudott kelni a földről, és csak utána tette meg az első lépéseket (13 hónaposan). Már jó hosszú ideje mászott, és 16-17 hónapos koráig még a mászás volt az elsődleges közlekedési módja.
2023. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!