Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabánk lesz, elég, ha...

Kisbabánk lesz, elég, ha tartózkodási helyként jelentkezünk be az albérletbe, vagy rendesen be kellene? Mi előnyünk/hátrányunk származhat ebből, vagy ha nem vagyunk bejelentkezve?

Figyelt kérdés
Mit kell hozzá vinnünk az okmányirodába, hogy bejelentkezhessünk?

2013. márc. 20. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy gondot jelent-e nálatok, hogy ha a pici megszületik, akkor ő automatikusan az anyuka állandó lakcímére fog kerülni, nem a tartózkodásira.

Amúgy gondolom a személyes okmányokat kell bevinni az okmányirodába, meg azt nem tudom, hogy albérletnél hogy működik, de gondolom ott is akié az albérlet, annak kell valami beleegyezés, hogy ti oda bejelentkezhessetek. Nem albérletnél a tulaj aláírása is szükséges a bejelentkezéshez. De erről tényleg pontos információt az illetékes okmányirodában kéne kérni, hogy mire van hozzá szükség.

2013. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Az állandó címedre lesz a baba automatikusan bejelentve,de,ha a főbérlő beleegyezik a tartózkodási címe lehet az albérlet(a főbérlővel kell bemenned az okmányirodába v alá kell íratnod vele a lakcím változtató nyomtatványt)Csak azért jó,ha be vagytok az albérletbe jelentkezve,m a védőnő csak úgy vállal el abba a körzetbe ahol laktok,de ehhez elég,ha a tartózkodási címe oda szól az albérletbe,meg később a bölcsihez meg az ovihoz kell,bár ez attól függ,h hol laktok!Remélem tudtam segíteni?!
2013. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én csak egy kerületet költöztem az állandó lakcímemhez képest (Bp.), de nálunk nem volt gond a védőnővel, gyerekdokival, lakcím bemondás alapján (nem kellett bejelentkezni az albérletbe) fogadnak és ellátnak.

a védőnő eljött hozzánk a kötelező családlátogatásra, megbizonyosodott, hogy tényleg itt lakunk:)

mi nem akartunk bejelentkezni erre a címre.


a bölcsi/ovi az már nehezebb, ott a lakcímkártya szerinti a körzetes (és akkor ingyenes sok helyen). a körzetesbe kötelező felvenniük a gyereket.

2013. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy tartózkodási vagy lakóhelyet jelentesz be, az a saját döntéseden múlik. Tartózkodási helyet akkor lehet bejelenteni, ha valahol másutt van bejelentett lakóhelyed is, mert a tartózkodási hely az csak kiegészítő jellegű. A lakcímet kötelező bejelenteni, ennek elmulasztása esetén érhet hátrány, például elvileg 30.000 Ft-ig terjedő mulasztási bírságot kaphatsz, illetve gond lehet orvosválasztásnál, bölcsődei, óvodai és iskolai helynél is. 2013. március 1-je óta a lakás tulajdonosának nem kell aláírnia a lakcímbejelentőt, ha a hivatalban bemutatod a két tanúval aláíratott bérleti szerződést. Ezért elég, ha a bérleti szerződést, az igazolványodat és a régi lakcímkártyádat viszed.
2013. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!