Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Rossz tápszert adtam a...

SOS! Rossz tápszert adtam a babának, lehet baj? Többi lent.

Figyelt kérdés
Már több, mint 1,5 hónapja nem kellett adnom kiegészítést a babának, de tegnap egy baleset okozta stressz miatt elapadt a tejem, így ma újra tápszerhez kellett nyúlnom. Nem tudtam, hogy a felbontott táp 3 héten belül felhasználandó. Csak azt vettem észre, hogy nagyon nyammogja a babám, ezért megszagoltam és fémes szaga volt. Utána olvastam el, hogy rá van írva ez, a szavatossága mellé. Ne kövezzetek meg, így is szörnyen érzem magam. Szerintetek ebből lehet gond? Hívjam a gyerek orvost reggel? Járt már valaki így, vagy csak én vagyok ilyen tökkel ütött?!? 2,5 hónapos baba anyukája

2023. febr. 28. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én először megfigyelném a babát, hogy lesz e ennek mellékhatása vagy sem. Viszont remélem még a non-stop patikában tudsz számára tápszert szerezni, hogy az adott mennyiséget letudd.


Üdvözlettel egy 4 hónapos baba anyukája.

2023. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől biztosan nem lesz baja. És ahogy megnyugszol neked is visszajön a tejed.
2023. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy körülbelüli 20 ml-t evett.
2023. febr. 28. 21:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok nagy tápszer szakértő, de kötve hiszem,hogy bármi baja lenne ettől. Nem úgy gyártják le őket, hogy ilyen kis idő eltelte után baja legyen a babának tőle. Azért írják rá, hogy biztosra menjenek. Ha jól érzi magát a baba az orvost sem kell felhívni.
2023. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Mi van ráírva?

Felhasználási/fogyaszthatóság idő: Utána nem fogyasztható.(De itt is ráhagyással adják meg, tehát korábbi dátumot írnak, mint ameddig valóban gond nélkül fogyasztható.)

Szavatossági idő/Minőségét megőrzi: Utána már nem garantált az eredeti minőség. Pl.állagváltozás, egyéb bekövetkezhet, de biztonsággal fogyasztható.

2023. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5: a miénken így szerepel (beba supreme pro):


Minőségét megőrzi a jelzett hónap végéig: lásd a doboz alján. Száraz, szobahőmérsékletű (25°C alatt) helyen tárolandó.

A felbontott doboz tartalmát 3 héten belül használd fel! Hűtve tárolást nem igényel.

2023. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

#6! Igen, ez így cseles, mert a minőségmegőrzés ugye arra vonatkozik, amit írtam, tehát, ha nem nyitod fel a dobozt.

A felbontott doboznak viszont már felhasználási ideje van, ami hivatalosan 3 hét. Az időráhagyás miatt valószínűleg 4 hét után se lenne semmi baja, de azt nem tudni, pontosan, mennyi az, ami még belefér, és ugye itt 6+ hétről lehet szó.

A pontos összetevőktől függ. Nem mindegy, hogy van-e benne konkrétan romlandó, vagy mondjuk csak veszít a vitamin tartalmából, amit a kérdező nyilván pótol az új tápszerrel, tehát attól baja nem lesz.

Én se gondolom egyébként, hogy baja lenne, de megnyugtatás végett egy telefont megérne.

#5

2023. febr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy lesz baja, ne agodj, nem merget adtal neki.

Gyerekkorhazban dolgoztam, megyeszekhely, egyetemi klinika. Szerinted figyelgettek a konyhasok akik kevertek a tapszert, hogy mikor lett felbontva?

2023. febr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond
2023. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!