Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam a 2 hónapos...

Hogyan altassam a 2 hónapos kislányomat?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon nehezen tudom elaltatni, ha elalszik a kezemben, és leteszem, vagy még akkor, vagy pár perc után felébred, és sír! És akkor kezdődik az egész elölről. Néha szopizik egy kicsit, aztán picit nézelődik, de az egész napom abból áll, hogy etetem, ringatom, altatom, és újra az egészet elölről! Szinte alig alszik így valamit, de közben látom rajta, hogy nagyon fáradt.

Délutánonként kb. 3 órát babakocsizunk, ebből 2 órát szinte végig tologatva van, majd a 3. órát végigalussza nyugodtan. Az első 1-2 órában is alszik, csak akkor elég felületesen, és ha már mozgolódik, akkor tologatom kicsit, így gyorsan visszaalszik!

Az egésszel az a legnagyobb problémám, hogy ő sem piheni ki magát, én sem tudok semmit csinálni, mert folyton csak etetem-altatom... és van egy 2 éves kislányom is, vele sem tudok rendesen foglalkozni!

még annyit, hogy éjszaka kb. 3-4-5 órát végigalszik egy huzamban, igaz, ott is kicsit nehézkes a visszaalvás, de legalább akkor alszik!

Már nagyon ki vagyok készülve!

Ha van valami ötletetek, kérlek, segítsetek, hogyan tudnám rávenni, hogy aludjon el ügyesen,és hogy pihentetően aludjon!


2010. okt. 6. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
nálunk ugyan ez volt nappal alig aludt és egész nap ordított a fáradságtól.a cumit próbáltad?sajnos vagyis hála isten nálunk ez magától rendeződött,én először a hasam altattam félig ülő pózba,megvártam amíg jó mélyen elalszik és betettem a kiságyba,mindig felébredt de hamar a cumit nyomtam a szájába és kijöttem a szobából,aztán amikor a hanyatt póz már nem vált be,álltam a hasam felé fordítottam vízszintes testhelyzetbe,szintén cumi a szájába és úgy ringattam,beájult és szintén be a kiságyba.most már máshol nem is alszik el,csak a kiságyába és egyedül.ja és néha megkínáltam pici teával amit nagyon gyengére csináltam,végülis nem tudom segített-e a tea de egy keveset mindig elfogadott belőle, de mi tápszeresek vagyunk
2010. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a cumit nem fogadja el...
2010. okt. 6. 13:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a mózeskosár volt a menő. na meg a babakocsi. Én sokszor ha már semmi nem volt jó, otthon is abban altattam, és imádta. Kb. 8 hós koráig, akkor unta meg.

Mi kertesházban lakunk, és egy nap kétszer kiraktam a levegőre aludni. Nem tologattam, csak amíg elalszik. Biztos ehhez is hozzászokik, hogy végig rázod a "seggét".

2010. okt. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Figyelj arra,hogy ne legyen melege,vagy ne fázzon,vagy ne legyen szűk a rucija.A pelusa tiszta?

Én a fiamat általában cicin altattam el,most már úgy is elalszik,ha csak mellé fekszem és simogatom.

Ha elaludt óvatosan vedd fel,várd meg míg visszaalszik a válladon,közben simogasd a hátát,majd tedd le a hasára aludni a kiságyába.Ha letetted simogasd még egy kicsit,és nagyon halkan dúdolj neki vagy a szokásos "sssss",hogy érezze ott vagy vele.Ha nagyon nyűgös a fiam,és nem akar nélkülem aludni,azzal a pólómmal vagy köntösömmel szoktam betakarni,ami már volt rajtam 2-3szor,hogy érezze az illatom.(persze nem olyan ruhadarabot ami agyon van parfümözve).Nekem ezek beváltak.

Majd írj,hogy sikerült-e!


Ja és legyél türelmes,mert ha érzi rajtad,hogy feszült vagy mert nem alszik,akkor annál inkább nem fog elaludni!

2010. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyen gondok vannak, de mostmár eljutottunk oda, hogy épp csak elbóbiskol a karomban és már teszem is le. Mocorog egy kicsit, nézelődik, aztán elalszik magától. Most 3 hós. Nekem az vált be, hogy ringattam egy kicsit, de nem vártam meg, mig teljesen elalszik, épphogy csak lecsukódott a kis szeme, letettem. Persze először nagyon nem tetszett neki a dolog, nagyon sokszor meg kellett ezt ismételni, mire végre rájött, hogy aludni kell. A lényege a módszernek, hogy ne hagyd magadon elaludni, tedd le, mikor látod, hogy bóbiskol. Fel fog kelni, reklamálni fog, akkor vedd fel, ringasd a karodban egy kicsit, majd újra tedd le. Küzdeni kell vele, de megéri! Sok sikert!
2010. okt. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van: nappal nem alszik, és ugyanúgy 2 hós a kislányom. Ja, és ugyanúgy kiköpi a cumit, pedig az nagy segítség lenne, hiszen cicin mindig elalszik. Utánaolvastam a neten, többemberes babának hívják ezeket a babókat, mert gyakorlatilag állandóan kézben kell, hogy legyenek (nálunk konkrétan vállon). Nincs esetleg segítséged? Nekem hetente 2-3x eljön anyukám, és akkor utol tudom érni magam a háztartásban. Amúgy nekem is az egész napom úgy telik, mint neked. Remélem, kinövi.
2010. okt. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem is két hónapos a kislányom, és szintén rossz alvó. Volt egy időszaka mikor szinte semmit nem aludt napközben. Nekünk a hinta sokat segített, most is épp alszik benne :) elemes, magátol hintázik, tudok zenét játszani rajta, forognak a feje fölött az állatkák. kellett egy hét mire rájött hogy ez tök jó, most már élvezi, és tud benne aludni. a cumit először nekem sem fogta el, aztán vettem más anyagból, más formáju cumit, azt meg imádja azóta is. esetleg probáld meg te is, a cumi tényleg nyugtatja. A hason altatás nekünk is bevált, mikor éjjel visszarakom, akkor is hasra teszem egyből, mert úgy nyugodtabban alszik. ( mi kelünk három óránként éjjel), de hason van hogy 4 órát elalszik. lehet furcsán hangzik de az enyém még a porszívó hangjára, hajszárító hangjára is képes egy perc alatt elaludni. csak ebben az a rossz, ha hamar kikapcsolom, felébred a csendre.

sok sikert

2010. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az altatásnak az a lényege, hogy ne szokassuk rá "semmi hülyeségre". Mindig abba gondolj bele, hogy amit most megtanul, amit megszokik, azt még hónapokig (évekig) így akarja majd csinálni! Hidd el, tapasztalat! Sajnos én kb vért izzadtam, mire a 10 hós gyerekemet leszoktattam a babakocsiban tologatva altatásról. Mikor már éjjel is 6x 7x ébredt, nem tudott visszaaludni, ezért nem aludtam éjjel, nem aludtam nappal, gyakorlatilag egy zombi lettem! Akkor jutottam elhatározásra, hogy innentől kiságy. Éppen úgy csináltam, ahogy előttem leírták. Ölbe vettem, mesét mondtam, letettem, sírt, kivettem simogattam, visszatettem, sírt, megint kivettem stb. Sosem hagytam sokáig sírni, sosem hagytam üvölteni. Első alkalmakkor nagyon sokszor kellett kivenni (15x 20x is), aztán egyre kevesebbszer. Mindig mellétettem egy nyuszit, az lett a csicsinyuszi. 5 évig aludt azzal:) A végén már ha álmos volt fogta a nyuszit, megölelte és elaludt. Tudtam, ha éjjel felkel beteg lesz.

A kicsit mindig az ágyában altattam, ezt szokta meg, most 7 hós, mese, leteszem, alszik (csak hason, ahátán nem tud). Éjjel is, nappal is. Ő viszont hasfájós, azt figyeltem meg, hogy ha a hasa fáj akkor nappal csak 15 perceket alszik, nyűglődik egész nap. Neki ezen a homeos bogyók segítettek.

Nem lehet, hogy neki is fáj valamilye azért nem tud bealudni rendesen?

Hinta tényleg jó, ha hasfájós napja van én is szoktam abban altatni. Olyankor ha a kiságyban csak küszködünk a 10 perces alvásokkal, beleteszem, meglököm, 2x 3x (nekünk adamo hintánk van), mire megáll már alszik. De ha semmi baja, akkor kiságy, mert nem akarom hogy 1,5 2 évesen is a hintába kelljen altatni.

Jah és van jó könyv erről a Vida Ági féle, nekem sokat segített.


Kitartást és sok türelmet neked!

2010. okt. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 8. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!