Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik kislány név?

Melyik kislány név?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Augusztusban fog születni a kislányom és nézegettem az anyakönyvezhető neveket. Az összes közül kiválasztottam 10-et ami nekem nagyon tetszett.


Auróra, Avarka, Bodza, Effi, Elli, Kora, Luana, Rúna, Meike, Zoja.


Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy a baba félig japán lesz viszont az apukájával teljesen szétváltunk és nem is lesz benne az életében egyelőre, illetve 2 nevet szeretnék neki.

Köszönöm szépen a véleményeket! (Ha lehet csak szépen, biztos vagyok benne, hogy nem mindenkinek fognak tetszeni ezek a nevek.)



2023. márc. 9. 14:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
67%
Auróra Kora kombinációban tudnám a leginkább elképzelni. Esetleg még Ella - az Elli már eleve becézett változat, ha van szép komoly változata, ami egy felnőtt nőnek is jól áll, akkor én úgy gondolom, inkább adjuk azt, attól mi még becézhetjük Ellinek.
2023. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
77%

Horváth Auróra szerintem is szép, mint a Horváth Auróra Zoja is.

Az Aurórában az tetszik hogy lehet Arinak vagy Rori/Rorynak becézni.

2023. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
73%
Auróra, Meike, Zoja tetszenek legjobban nekem is!:)
2023. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
72%

Horváth Nara Auróra

Horváth Hana Auróra

Horváth Hana Zoja

Horváth Nara Zoja


Ha már két nevet szeretnél, én az egyiknek biztos olyan japán nevet választanék, ami egy azért hangzásilag magyarosabb. Oké, hogy apával külön vagytok, de attól még a kislánynak lesz japán gyökere.

2023. márc. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Auróra hangzása tetszik, azt adnám.
2023. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

A Hanna/ Hana azért is van kizárva mert nekem is az a nevem:)

Nem szeretnék annyira szokásos nevet, sosem tetszettek. Az Auróra egyébként nagyon versenyben van, mindig tetszett.

Illetve gondolkodtam rajta, hogy jó lenne valamilyen japán hangzású név, én tényleg nem szeretném elfojtani ezt a gyökerét és szeretném ha büszke lenne rá.. úgyhogy ha vannak japán hangzású név javaslatok, akkor azokat is várom.

2023. márc. 9. 18:59
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is az Aurórára szavazok, 5 éve várjuk a miénket. 😊

Egyébként rá tudsz keresni az adható női nevekre, valószínűleg lesz köztük olyan, ami japánban is van, vagy olyan, ami hangzásban hasonlít.

2023. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
A Kora tetszik. Régen volt ilyen áruház kicsit az jut eszembe róla, de egyébként mégis szép. Az Auróra, Elli, Luana, Zója még elmegy. A többi az nagyon nem jó szetinrem.
2023. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Az Auróra nagyon szép, nekem még tetszik az Effi is, Elli helyett viszont inkább az Ella. A Kora nem hangzana rosszul, de magyarul nem szerencsés név szerintem. A többi nem tetszik.
2023. márc. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
32%
Nem mondom meg, mert benne van a kedvencem, a leendő kislányom neve. Nem akarok neki reklámot csinálni 😂
2023. márc. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!