Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik kislány név?

Melyik kislány név?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Augusztusban fog születni a kislányom és nézegettem az anyakönyvezhető neveket. Az összes közül kiválasztottam 10-et ami nekem nagyon tetszett.


Auróra, Avarka, Bodza, Effi, Elli, Kora, Luana, Rúna, Meike, Zoja.


Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy a baba félig japán lesz viszont az apukájával teljesen szétváltunk és nem is lesz benne az életében egyelőre, illetve 2 nevet szeretnék neki.

Köszönöm szépen a véleményeket! (Ha lehet csak szépen, biztos vagyok benne, hogy nem mindenkinek fognak tetszeni ezek a nevek.)



2023. márc. 9. 14:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
65%
Horváth Meike Rúna. Nekem így japán hangzás világa van, azért tetszik. Ha ez nem lenne szempont, akkor az Auróra, de az már eleg megszokott itthon is.
2023. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Én is az Aurórára szavazok. Elli és Luana sem rossz.
2023. márc. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Auróra, Avarka, Bodza, Effi, Elli, Kora, Luana, Rúna, Meike, Zoja.



Auróra menő

Avarka gáz, ciki, komolyan vehetetlen, mintha a talajt akarnád becézni, ennél azért vannak jóval jobb nevek

Bodza - menő, de ez inkább a gyümölcs, úgyhogy raknék mellé valami második keresztnevet mindenképpen, ami nem ennyire konkrét valami. Diplomatának pl önmagában fura lenne a Dr. Kovács Bodza. De pl egy Doktor Kovács Bodza Natália már komolyabb, előkelőbb, nem annyira közvetlenül valamilyen egyéb dolog, ami alapból nem keresztnév volt -hangzása.

Effi-ez már konkrétan mesefigurás, nagyon gáz. Akkor legyen Eufrozina, az menő, de én azt is Zinának becézném.

Elli - ezt is egy mesebeli elefántnak, koboldnak, manónak, tündérnek tudnám elképzelni. Ella, Gabriella, Fiorella, Izabella, stb. nevek becézéseként működhet, de én egy idő után, ha már nagyobb lennék, és kinyílna a csipám, másik becenevet választanék.

Kora-ez érdekes. Nekem a Cora bevásárlóközpont, és a koronavírus ugrik be róla, meg a sima korona. Hangzásra amúgy jó, de én tennék mellé azér' egy második keresztnevet mindenképp. Pl Izabella, Flóra, Olívia,, Loretta, Katalin, Márta, Mónika, Marianna, Klementina, Orsolya, Klaudia, Tünde, Hajnalka---jaj, :) Ez így de aranyos; most néztem így, ahogy leírtam, most esett le, hogy kora_hajnalka:):):):) Na, ezt így ne adjátok lehet mégse, mert így túl fura lett volna talán lehet. :):):):) Kora Hajnal. :):):) :) Csak már gondoltam, ígyhagyom, ideírva, mert aranyos. :):)

Luana- nem ismerek ilyet de erről a névről egy kövér csajszira asszociálok, ami amúgy nem baj, de nekem emiatt nem tetszik. Luna az tetszik,de az is annyira különleges, hogy raknék mellé második keresztnevet szerintem. Lauretta, Larina, Laurentina, Larett, stb is szépek még.

Rúna - ezek nekem a betűk, valami ókori írás pl, ez nem ném. Rubina viszont menő. Robertina is menő.

Meike - nekem erről az jut eszembe, hogy amikor valaki így mondja, hogy pl a csirkénél a "mejje husa", szóval amikor ilyen kicsit furin mondja, akár tréfásan. Én ezt nem adnám. Ez olyan, mintha Kar-nak neveznék, vagy Fenék-nek elkeresztelve a gyereket, nemjó. Magyar környezetben nekem kínosan, kellemetlenül, nevetségesen hangzik. Külföldön lehet jó, de magyar gyereknek én ezt nem adnám semmiképpen. Melinda lehetne, de az is pl Lindus, és nem Melikének becézném. Melánia is pl Lana, Nius, stb. Melitta is Lita pl.

Zoja- ez nem rossz, de nekem így egy kicsit túl kislányos, hosszú ó-val viszont jobban tetszik, de még úgysem annyira a best, de amúgy valamiért tetszik mind a két változatban, de inkább adnék mellé , inkább elé mégegy második keresztnevet; és akkor a Zoja/Zója lenne a második keresztneve, amit nem használ.

2023. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Talán itt:



[link]

2023. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
91%

23.vagyok

Kora helyett szerintem Korinát adnék, nekem az már nagyon beivódott névnek, és akkor Kora lenne a beceneve. A Korinát szigorúan egy n-nel írnám, mert pl "Mikor inna?" , és nekem két n-nel benne amúgyis túl erőltetett; borzalmas Korinnaként két n-nel kiejtve is, leírva is, sima Korinaként egy n-nel viszont gyönyörű.

A Bodzát átgondoltam, nekem annak is kissé gyerekes hangzása van, mesefigurás talán nem annyira; de mindenképpen gyerekes hangzású valamennyire; szóval én ezt második keresztnévnek adnám, ha nagyon tetszene; mégha azon is akarnám szólítani, de csak második keresztnévnek adnám. Dr Kovács Natália Bodza jobb, komolyanvehetőbb; előkelőbb hangzású. (Ez csak amúgy példanév, személy szerint nem ismerek ilyet.)

2023. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
21%
Auróráról a migrén jut eszembe .
2023. márc. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ!:)

Pontosítanék kicsit: Aurora, Effi, Elli, Kora játszik inkább első névnek nálam és a többi nagyon max. másodiknak lett volna.

23-as: Köszönöm a hosszú kielemzést és van amiben egyet is értek viszont ahogy írtam kicsit feljebb, az első névre ezeket szeretném és második névnek most nagyon hajlok afelé, hogy valamilyen japán hangzású neve legyen. A Meike nekem ilyesmi.

24-es: Ezek az anyakönyvezhető nevek és nagyon sokszor átfutottam már őket, ezután keletkezett ez a lista:) De köszönöm szépen.

Ha esetleg valaki még japán hangzású neveket tudna írni azt szívesen fogadom. (Valaki írta a Narát és az is tetszik 2. névnek)

2023. márc. 12. 18:45
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

23. vagyok megint, én multkor láttam egy ilyen szláv nevet, hogy Miruna. Tudom, az szláv, de szerintem elmenne japán névnek is, és amúgy menő, jól hangzik.

Köszönöm a reagálást a reagálásomra. :) :) (: (:

2023. márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Az Anna, Maja, Mara, Erina, Kiara például japánban is anyakönyvezhető nevek, japános hangzásúak szerintem, szépek és a felsoroltakhoz hasonlítanak:)
2023. márc. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
23.vagyok újra; nemtom,hogy a Star Trekben Mr O'Brien-nek milyen nemzetiségű a felesége, de valamelyik ázsiai országból való, és őt Kejkó -nak hívják; nekem még pl az is tetszik.
2023. márc. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!