Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra tanulja meg a gyerek,...

Mikorra tanulja meg a gyerek, hogy ne tépje a hajam, nyomja ki a szemem, dugja be az ujját az orromba?

Figyelt kérdés
8 hónapos, úgyhogy tudom, hogy valószínűleg még sok idő, de kell egy kor, amibe kapaszkodni tudok, mert néha borzasztóan tud zavarni. Egyszerűen akárhányszor az ő szintjére kerülök, első dolga a kis ujjait oda fúrni, ahova nem esik túl jól. Ma úgy szembe nyomott, hogy be van dagadva az egész szemem. Hirtelen mozdulat volt, nem tudtam megakadályozni. Ilyenkor mindig finoman leveszem a kezét és elmagyarázom, hogy ez nekem fáj, ha meg akarja fogni a hajam, akkor így, finoman csinálja. Valószínűleg nem érti, de várom a napot, hogy egyszer elkezdje megérteni. Valaki esetleg tud tapasztalatot írni?
2023. márc. 11. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
11 honapos,meg mindig csinalja.de nem csak nekem.mindenkinek a szemet es az orrat tamadja.😅
2023. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor 3 hónap még minimum. :D Nálunk is, ha valaki szemüveges jön, akkor teátrális mozdulatokkal "rohan" felé és azonnal bekapja a szemüvegét. Vagy a festett haj még a gyengéje, múltkor el akarta kapni a Pepco pénztárost. Halál cuki tud lenni amúgy, csak a fáradtabb napjaimon kevésbé van türelmem ehhez.
2023. márc. 11. 12:25
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Akkor ne hajoljal az arcába. Az embereknek ez a mániája, hogy belemasznak az arcába a babának. Az én szemem nem csukodik, rossz benne az ideg úgyhogy vigyaznom kellett erre, soha nem kapott bele a szemembe, pedig csak 3 éves kora körül értette meg, hogy vigyáznia kell.
2023. márc. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Igen,a szemüveg az nalunk is a gyengéje...mindenkinek mondom a csaladban aki szemuveges(eleg sokan vannak),ne hagyjatok a szemuveget.ha megis hagyjatok,hogy hozza nyuljon,a ti felelosegetek,en nem fizetek ha eltori 😅

1

2023. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem hajolok az arcába. Mellette ülök a habtapiján és felmászik meg feláll az ölemben. Ennyire elkerülni meg nem fogom, annyit nem ér. Persze próbálok én is kitérni a kis ujjak elől, de amíg a szememet odébb tudom vinni, a hajamat mindig eléri, ha az ölemben van.

Tudják a rokonok, hogy a gyengéje a szemüveg, a fejükről akarja leszedni. :D Általában ilyenkor rövid úton fel is teszik inkább a pultra, amíg nálunk vannak.

2023. márc. 11. 12:53
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Másfél éves, már sokat javult. Viszont rákapott a lábujjharapásra (levadássza és hamm, nagyot harap bele). Elmondva lehet, hogy viccesnek hangzik :-/
2023. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

10 hónapos és én is kivagyok tőle. A kislányomat megnyugtatja a hajam markolászása és állandóan rántja a szájához, mert bekapná. Annyira képes megtépni, hogy marokszám marad a hajam a kezében. Én hónapok óta összefogott hajjal létezem, mert így is tépi, ha lóg, akkor meg hagyjuk is.

És nem. Nem hajolok az arcába, elég csak felvennem...

Egyébként a fülbevalómat is sokszor vizsgálgatja, de azt tudja szépen. Mindig mindenkinek csekkolja a fülét és a szemüveg is nagy favorit. Az nekem szerencsére nincs.

2023. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na, másfél év. Hátha addigra nálunk is jobb lesz. Kis piranhák. Az enyém is megrágja a lábujjam már most, és vérig van sértődve, ha elveszem. Tízből tízszer sírni kezd. Mintha nem lenne ezer sokkal jobb dolog, amit meg lehetne rágni. :D

Nekem mindegy, hogy össze van - e fogja vagy sem, ha össze van fogva, akkor a babahajak kellenek neki a tarkómról, ami még jobban fáj. Nekem sokszor van logós fülbevalóm és nálunk is, azt sikerül szépen csak bökdösni az ujjával. Szerencsére...

2023. márc. 11. 14:23
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

A fiam a hajamba kapaszkodott rendszeresen olyan 7-8 hónapos kora között. Ültem mellette, és neki úgy esett jól felállni, hogy közben húzta a hajamat. Aztán meg nem győztem leszedni a kezéről a hajszálakat, hogy ne vegye a szájába.

Most lesz 10 hónapos, most épp leszokott róla szerencsére.

Neki egy időben az volt a mániája, hogy a szánkba akart belenyúlni. Aztán azt nem engedtük, és leszokott arról is szépen.

2023. márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Az én lányom 22 hónapos, de még mindig minden nap rá kell szólnom, hogy ne tépje a hajam. Valamiért szereti altatás közben birizgálni, egyébként ezt sem szeretem és alapvetően nem is engedem, mert elég hamar átcsap a birizgálás tépésbe.
2023. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!