Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen darabos ételeket...

Milyen darabos ételeket kínáltatok először a babának?

Figyelt kérdés
A lányom most kezdett el érdeklődni a szilárd ételek iránt. Püréket és villával tört ennivalókat nem nagyon eszik, esetleg egy-két kanállal. Végre megtanult ülni, úgyhogy mostmár be tudom tenni etetőszékbe is, hogy önállóan egyen. (Ha én adok a szájába bármit, az úgy nem kell neki, úgyhogy eddig ölben ültetve etettem.) Tudtok írni tippeket, hogy ti miket adtok a gyerekeiteknek? 9 hónapos.
2023. márc. 15. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi blw-ztünk ugyan, de szerintem a blw alapelveit nyugodtan átlehet vinni pürés babáknak is. A kisfiam az elejétől azt ette amit mi, nyilván bababarát módon kezdtünk el mi is enni. Ameddig izgulsz kínálj neki olyan ételeket, amit biztonságosnak ítélsz, de hidd el nagyon hamar belejön. Okos Timi könyvét ajánlom.
2023. márc. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mi is blw-zni akartunk, de 1 hónapig probálkoztam és nem volt hajlandó a szájába venni semmilyen szilárdat, ha mégis belekerült, azonnal hányni kezdett, az allergéneket meg el akartam kezdeni bevezetni, úgyhogy azért püréztünk.

Esetleg tudsz konkrét példát írni, hogy ti mit esztek és abból mit adtok a babának? Pl. ma husi levest főzök, abból oda tudom neki adni a főtt zöldségeket. De mondjuk holnap lasagne-t csinálok, abból akkor nem tudok neki semmit adni? Vagyok akkor ti csak ilyen baba barát dolgokat főztök? A könyvet megnézem mindenképp, köszönöm szépen!

2023. márc. 15. 08:53
 3/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem a könyvet, már látom mit írsz. Akkor ezek szerint bababarátan főztök. A menüterv, ami a könyvben volt, zseniálisan néz ki, én nagyon szívesen átállok erre, már csak a férjem kéne meggyőzni, ő szereti a hagyományosabb ennivalókat. :)
2023. márc. 15. 09:00
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan


De vegyesen tápláltam.. blw is volt sok, de nem a klasszikus, kizárólagos értelemben.


Arra nagyon figyeltem, hogy csak akkor etessem pürével is és úgy, hogy nem belapátolom neki, ne rontsam a garatreflexét.


Egyik gyerekkel végül az vált be, ha maga evett ka irányítással, pótlással.. akàr kanállal akár kézzel.


Másiknál mindegy volt..

Amit eléraktam úgy ahogy volt megette..


Ami nem ment egyiknél sem


A pürében darabok, mint a klasszikus felnőtt főzelékek esetén.


Ehhez hónapok darabos fogyasztása kellett. És akkor minden falatnál szólni kellett sokáig, hogy figyeljen, darabka is lehet.


Viszont evéssel nekem nagyon önállóak voltak( ha épp akarnak.. mert most a nagy màr 4,5 és még néha megkér, hogy etessem, nem mindig mondok nemet, pedig a kést is használja màr)

2023. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Húslevest akkor még összetörtem a husit meg zöldségeket, mint egy kis főzeléket kínáltam neki. Sokan pohárból adják a levet. Lasagna szuper kaja nekik. Igaz a feje teteje is paradicsomos lesz, de imádni fogja. Én paradicsomszószba nem teszek cukrot, de 4-5 répát lereszelek, lepirítom és nagyon jól édesíti. Kevés sóval főzök, mi majd utána sózunk. Cukrot kiiktattuk (nekünk sem ártott) és nyilván szalonna, kolbász, méz kerülése. Minden más mehet. Ha még nem tud csippenteni, akkor nagyobbakra vágd, hogy marokra tudja fogni, ha már tud akkor falatkákra. Reggelire mi kásákat, gofrit, babacsintát, joghurtot, rántottát, omlettet eszünk. Ebédre valami kenyér kencével (pl a avokádó). Vacsi nálunk a főétkezés. Bolognai a nagy kedvenc, de mehet a pörkölt, ragu, fasírt. Sok bab, lencse zöldség, hal fasírtot, ragut csinálok, mert az én gyerekem nem igazán szereti mondjuk csak úgy szeletben a halat. Lépj be 1-2 receptes csoportba, tök jó ötletek vannak. Én ma adnék neki egy kis répát, leveshúst had kísérletezzen. Az öklendezés teljesen normális 1-2 hónap alatt elmúlik. És az is, hogy kevés dolog kerül még a szájába. 1 éves korig a kóstolásról szól minden. Sok sikert!
2023. márc. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
3. Igen, apuka mindig a nehéz pont. De ehettek hagyományos magyar konyhát egy ici pici változtatással. Férjem is ilyen volt, most meg már ő kéri a brokkoli nuggetset 😆
2023. márc. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lasagne is mehet, ha nincs benne túl sok só, és tiltott dolog (nyers hús, nyers tojás, füstöléssel tartósított hús, pasztőrözetlen tejtermék, méz egy éves korig, hozzáadott cukor). Esetleg csináld azt, hogy készítés során hagysz ki neki húst, szószt, és külön főzöl neki olyan tésztát, amit meg tud fogni. Pl fusilli.

Én Okos Timi sablonmentes könyvéből tájékozódtam, nagyon jó információforrás, de az insta oldala is nagyon szuper.

A bolognai az elsők közt volt, amit kóstolt, de 8-9 hónapos koráig nem nagyon került számottevő mennyiség a gyomrába. Épp ezért is kaphatja ugyanazt, mint amit ti is esztek, mert ő irányít, hogy mennyit eszik meg az adott ételből. Lényegében ő vezeti be magának. Pürénél ezt ugye többnyire a felnőtt szabályozza.

A blw nemcsak arról szól, hogy nem pürézel, hanem arról is, hogy teljesen máshogy állsz a hozzátápláláshoz, kiadod az irányítás egy részét a kezedből.

A te felelősséged addig tart, hogy mit, mikor és hol adsz a gyereknek. Az pedig az ő döntése, hogy elfogadja-e, és ha igen, akkor mennyit eszik.

Egy éves korig a fő táplálék az anyatej, vagy tápszer. A mennyiségi étkezéssel pedig ráér másfél éves korig. Blw esetén nem törekszünk a mihamarabbi étkezés kiváltásra, hagyjuk, hogy a gyerek tempójában történjen a dolog. Nincsenek kötelező adagok, nincs grammozás. Fogalmam sincs, mennyit eszik grammra a gyerekem. Azt tudom, hogy a státuszokon mindig hozza a megfelelő súlygyarapodást.

2023. márc. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy off és idepofátlankodok. Ha pl. csirkemellet csinálok azt is pici darabokra?húst még nem mertem így turmixolás nélkül,csak a többit már. Meg nálunk pl. a szájába vesz egy párolt akármit és csócsálja,de olyan nagy darabot leharap,hogy félek nem e nyeli félre. :D Bocsi kérdező,hogy nem tudtam érdemben. Mi is nemrég óta próbálkozunk ezzel,én ilyen marokra fogható párolt zöldségeket gyümölcsöket próbáltam eddig vagy banánt pl. De pl. a múltkor láttam pici banándarabot is a székletébe,akkor gondolom nem jól rágta meg vagy normális.
2023. márc. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nem is tudtam, hogy ilyen felnőttes ennivalókat is lehet enniük a babáknak. Sót én is keveset használok, de ebben ugye vannak zöldfűszerek is, amiket elvileg nem szabadna. De akkor odaadom neki, hátha szereti. A koszolással nincs bajom, azt tudtam, hogy ez ilyen időszak lesz. :)

8-as nyugodtan, nem birtoklom a kérdést. :D Amúgy én a husit széttépkedve adtam neki, mint a pulled porkban, és úgy megette. Szerintem ha lenyeli, nagy baj nem lehet. Az ínyével meg a nyelvével is aprít rajta. Lehet, hogy még nem tudta teljesen megemészteni a banánt.

2023. márc. 15. 11:44
 10/15 anonim ***** válasza:

De pl. a múltkor láttam pici banándarabot is a székletébe,akkor gondolom nem jól rágta meg vagy normális.


Teljesen normális, ha visszaköszön a kakiban az étel. A pürét sem emészti jobban, csak azt nem látod, mert homogénebb, jobban elegyedik a kakival.

A húst én eleinte szálirányra merőlegesen vágtam, hogy kisebb falatokban tudja enni. A solid starts appon vannak jó képek, hogy hogyan érdemes aprítani az ételeket.

2023. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!