Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiúk kukiján kell húzogat...

A kisfiúk kukiján kell húzogatni a bőrt és ha igen mennyire?

Figyelt kérdés
Nekünk a dokinő azt mondta hogy fürdetéskor húzzuk picikét hátra hogy a váladékot kitisztítsuk, ezt csináltuk idáig, de most sok ismerős mondja hogy ne csináljuk. Ezért elkezdtük nem csinálni most viszont olyan mintha szűkebb lett volna a bőr mert már nem tudjuk annyira húzni mint korábban... Ráadásul elég bosszantó hogy ennyire megoszlanak a vélemények most akkor mit csinálni?
2010. okt. 6. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 hónaposan kezdtük, 2 hét alatt az egész bőr hátracsúszott, azóta minden este tisztítva van neki, 1 éves.
2010. okt. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Inkább a dokira hallgass, mint ismerősre.

Amúgy a kicsinek nem árt, ha mozgatva van a bőr, nem kell erőltetni, csak ameddig magától feljön. Többet árthat, ha nem húzogatod, nagyobb eséllyel tapad le, és ha azt feltépik, az bizony fájdalmas.

2010. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi 1 hós korától kezdve mozgattuk, 4 hósan már jobban odafigyeltünk, és azóta is szépen hátra lehet húzni neki, minden fürdetésénél meg is tesszük. Soha nem volt piros, irritált a kukija.
2010. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
igen !!!
2010. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Nekem azt tanácsolta a védőnő,hogy nem kell húzogatni fél éves korukig...csak a végét kell lemosni!!!
2010. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt mondom én is, hogy inkább a saját gyerekorvosotokra hallgass. Még az orvosok sem értenek egyet abban, hogy mikor kell a kisfiúk kukiján felhúzni a bőrt.
2010. okt. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát nyilván ha a gyerekorvosra akarnék hallgatni akkor nem kérdeztem volna itt...

Nem egy ember hanem több ember véleményére vagyok kíváncsi.

Tehát arra lennék kíváncsi a továbbiakban hogy ki - hogy csinálta! Nem arra hogy az orvosra hallgassak.

2010. okt. 7. 10:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Erre a kérdésre nem fogsz helyes választ kapni. Ugyanis az egyik orvos ezt mondja, a másik meg mást. Az tény, hogy a védőnőnk szerint a mi orvosunkhoz tartozó körzetben drasztikusan lecsökkent a fütyiműtétek száma, mert ő azt tanácsolja, hogy 6 hónapos korra kell odáig eljutni, hogy feljöjjön a bőr, ezért húzogatni kell. Gyakorlatilag a körzetünkben csak akkor kerül sor műtétre, ha valóban szűkületes a kisfiú. Nincsenek letapadások, sem csúnya berepedések. Elgondolkodtató szerintem...
2010. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: és mennyire kell hátrahúzni a bőrt? Nektek amikor négy hónaposan elkezdtétek akkor mennyire tudtad kezdetben hátrahúzni, éppen csak kilátszódott a húgycsőnyílás vagy teljesen?
2010. okt. 7. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden nap egy picit jobban - igazából nem is én, hanem a párom, mert ő az úszómester - persze nem feszegetve, nem úgy, hogy berepedjen a bőr, csak éppenhogy megmozgatta. Aztán ahogy írtam már, 2 hét alatt szépen lassan napról napra egyre hátrébb csúszott, végül hátul is maradt a bőr. Soha nem fájt neki, tehát csak annyira szabad "erőltetni", amennyire a baba hagyja. Ha odakap, vagy elkezdene sírni, akkor békén kell hagyni, nem szabad erőltetni, nehogy tényleg berepedés legyen belőle.

Egyébként azért is örültem, hogy a párom csinálta, mert ő azért többet látott már ilyet. :)))

2010. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!