Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám szemébe ment egy...

A babám szemébe ment egy szempilla kiszedjem, vagy kijön magától? 2hetes a baba

Figyelt kérdés
2023. márc. 22. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kijön magától. Nehogy a 2 hetes gyerek szemébe nyúlkálj.
2023. márc. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Ha csak áll a szemgolyoba..

Kisfiamnak egyszer beleszúródott..azért mondom

2023. márc. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jön ki, akkor orvossal kell kiszedetni. Nekem egyszer felnőttkènt 2 napig volt bent egy, annyira mèlyre csúszott, hogy alig bírtam kiszedni.
2023. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

pár hetesen a fiam szemébe egy hosszú hajszála ment bele. felhívtam a gyerekorvost, mert elég ijesztő volt, a szemgolyón függőlegesen végig látszott a szempillái között, és túl is lógott rajtuk, nem látszottak a hajszál végei. mire letettük a telefont, már nem is láttam a hajszálat. másnap reggel jött elő és tudtam kiszedni.

na de a lényeg, amit az orvos mondott:

- ha olyan helyen van, nedves fultisztitoval nagyon ovatosan huzzam ki

vagy

- attól függően hogy hol van, alul vagy felul, a szemhéjat kisujjal masszírozgassam a külső szemzugtól a belső felé

vagy

- fecskendővel forralt-hűtött vízzel a szem külső oldalától nyomjam a vizet, ez kimossa majd. nos ez a verzió volt a nyerő, pikkpakk kijött, észre se vette a fiam. annyi hogy forralt hűtött vízre nem volt idő, örültem hogy látom a hajszálat, így sima langyos vizet használtam. illetve arra kellett figyelni, hogy nehogy a másik szemèbe "átmossam"

2023. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!