Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Súlyos károkat okozhattam az...

Súlyos károkat okozhattam az újszülött gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Röviden

Volt már előtte egy vetélésen

Nagyon durván megviselt,kb tönkrementen lélekbe

Mikor megtudtam hogy újra babá várok végig jelen volt az idegesség,de nem az a sima,hanem az a beteges

Volt hogy remegtem annyira aggódtam és a szívem majd ki ugrott olyan pánik jött rám

Minden ki aprosagon azthittem elveszitem

Es abba a lelkem már teljesen belehalt volna

Az első trimeszter végen véreztem mikor megláttam remegett kezem lábam,alig kaptam levegőt olyan pánik jött rám

A korházba beérve alig tudtam elmondani miert jöttem


Masodik trim. magzatviz szivargas gyanuja 23 hetesen majdnem elajultam,imatkoztam,sirtam,remegtem teljesen kikeszultem,mai napig senki sem tudta megerositeni vagy cafolni mi folyt belőlem. Azt a választ kaptam hogy anyuka,lehet felül repedt a burok,nem lehetetlen hogy osszeforrjon,viszont ez a baba életét mentette meg


Harmadik trim.toxemia itt már azthiszem teljesen magamon kivuli allapotba voltan

Senkinek nem beszeltem semmirol,senki se tudta legbelul mekkora harcot vivok onmgagammal

Minden nap imatkoztam hogy maradjon velem

Konyorogtem az orvosoknak vegyék ki belolem a picit félek hogy a betegség árt neki


Mivel a toxemia szepen szinten maradt,nem romlott az állapotunk az orvosok ugy dontottek nem avatkoznak bele.


Végül 41.hétre 4 kilóval született egészségesen


De félek hogy ez a sok stresst ártott neki,ártottam neki az idegeskedessel


De nem tudtam mit tenni annyira féltem 😢 nem bíztam a saját testembe már ,hiszen az első terhesseg kudarcba fulladt 😞



#vetélés #magzatvíz szivárgás #toxémia #Első trimeszteri vérzés
2023. márc. 23. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem, de ha így kivagy még most, a szülés után is, akkor sürgősen keress fel egy pszichológust, mert egy idegbeteg anya bizony ártalmas a gyermeke mentális egészségére is.
2023. márc. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Volt már egy vetélésed, ami nagyon megviselt, és egy nem éppen problémamentesnek mondható terhességed, ahol a problémáknál érthető módon nagyon félni kezdtél, hogy elveszítesz még egy babát. Ő végül megszületett egészségesen, de te most utólag nagyon aggódsz, hogy a sok stressz árthatott neki. Lehet, hogy még most is ott van benned egy nagy adag félelem, és talán dühös is vagy. LÁtszik, hogy a legjobbat szeretnéd a gyermekednek, hiszen aggódsz, hogy a stresszelés árthatott-e neki. Ugyanaz a stresszelés, ami a terheség alatt arra ösztönzött téged, hogy amint valami bajt érzékeltél, rögtön orvoshoz fordultál, és végül a babád is megszületett egészségesen. Mi történt, ami most ezeket a gondolatokat beindította benned?
2023. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján minden rosszindulat nélkül, aggódó anyatársként mondom hogy keress segítséget, mert teljesen traumatizált az egész.
2023. márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Én elhiszem, hogy aggódtál, érthető is, de ez sajnos valóban túlmutat az egészséges szinten. Keress egy szakembert, aki segít, mielőtt tényleg kárt okozol. Egyébként az egyik unokatesómnak sajnos ártott az ilyesmi. Amikor terhes volt vele az anyja, akkor derült ki, hogy a férje megcsalja, akkor váltak, tiszta stressz és ideg volt. A gyerek is az, egy dühös stresszgolyó, alvajáró és pánikbeteg. 30 lesz, de még mindig nincs rendben. Nem mondom, hogy csakis ettől lehet, de azért na. A másiknak meg semmi baja. Nem értem, hogy olyan állapotban miért kellett ennyire a gyerek, miért nem lehetett rendberakni magad. Vagy már terhesség alatt keresni egy szakembert. Most meg sírni, hogy jajaj, kárt tettem benne. Hát lehet. Most majd jól le fognak hurrogni, hogy miért kell megmondani az igazat, mert jaj a lelked. De mióta nem mondjuk meg az igazat a debilnek, azóta elég fura irányban vagyunk. Ez egyébként is az a közösség, aki buksisimit ad a dohányos kismamának, hogy biiiiztoos semmi baaj, meg felmenti a gdm diétát nem tartót is, hogy hát eeeejnyee, de azért biztos nem lesz baaaj. Hát, de lehet, hogy lesz. Szedd össze magad!
2023. márc. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jólenne egy doki,mert olyan depisnek tűnsz..
2023. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Egyik barátnőmnek OCD-je lett terhesség alatt, csontsoványra fogyott, kórházban töltött hosszabb időt, és a gyerek születése után 5 hónapot a pszichiátrián. A gyerek a világ legnyugodtabb, legnormálisabban fejlődő gyereke, akivel akkoriban találkoztam, mikor megismertem őket. És ő konkrétan nálad még sokkal jobban stresszelt, annyira, hogy nem evett, nem zuhanyozott, semmit nem csinált, mert mindentől félt, hogy ártani fog a gyereknek. Utána pedig hónapokig nem volt jelen az életében. Végül sikerült helyrejönnie szerencsére. A gyerek 4 nyelven beszél tökéletesen, érzelmileg és mentálisan is nagyon fejlett. 2-3 éves kora között a teljesen normális dackorszak is megvolt nála, aminél ilyenkor szoktak izgulni, hogy ne hiányozzon ez a fejlődési mérföldkő.
2023. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem dolgoztad fel sem a vetélést sem a problémás terhességed, pszichológust javaslok minél hamarabb.
2023. márc. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kajitani ***** válasza:
66%
Nem vagy idegbeteg, azért ilyet ne mondjanak már rád. Ellenben nagyon hamar szükséged van szakemberre, mert nem sikerült feldolgozni a vetélést és a terhességgel, valamint a szüléssel járó hormonborulás sem használt...Keress fel egy pszichológust.
2023. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sokmindennel egyetertek de az idegbeteggel es az ehhez hasonlo megjegyzesekkel NEM.


Senki se aggodjon nem bolondultam meg,es a babám sem tervezem megölni....egyszeruen csak lelkileg vagyok a padlon


Konnyu a szavakkal dobalozni annak aki még nem élt át veszteséget,kiknek csak potyognak a babák,kik félválrol veszik megis szuletik egy egeszseges baba egy problema mentes terhessegbol.


En eveket vartam a babara akit akkor elvesztettem ujjabb keserves evek jottek mik egyreinkabb kikeszitettek,a varakozas,izgulas amiknek a vege negativ tesztek lettek.


Es amikor a csoda bekopogtat az ember mar hinni sem mert ebbe,hogy ez most tenyleg valora válik.

2023. márc. 23. 12:06
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
A 9. replikád alapján végképp csak a pszichológust tudom ajánlani, a legnagyobb jóindulattal. Problémád van, meg kell oldani sürgősen.
2023. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!