Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsis altatásra rászokhat?

Babakocsis altatásra rászokhat?

Figyelt kérdés

7 hónapos a fiam. Eddig végig napközben a kiságyban aludt, éjszaka csak velem. Sokat járunk/jártunk autóval a hordózoban tud aludni, de nem órákra kell gondolni. Születése óta ringatom karban és utána szépen letudom rakni az ágyába.

Mostanában ahogy jött/jön a jó idő amikor látom, hogy álmos kiviszem sétálni és a levegőn alszik kb. 30-60 percet. Napi 3x alszik még, 2x kint a levegőn a 3. Késő délutáni alvás az ágyában. Ezt így szeretném továbbra is, jó időben sétálni. A kérdésem az, hogy ha rossz pl az idő, vagy késő este van, akkor elfog tudni aludni az ágyában ugyanúgy ringatással? Vagy már, ha szokatnám egyedül alvásra, nem fog hiányozni neki a babakocsi?

Anyatejes, nem cumizik. Megvan cici nélkül sokáig, már inkább kiegészítés neki. Rátud szokni ebből a napirendből a babakocsira?



2023. márc. 23. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
A babák nagyon rugalmasak, és kiválóan megtanulják a különféle helyzeteket és környezeteket.
2023. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Riogatnak ezzel a rászokással, de az én tapasztalatom az, hogy ezt a baba irányítja. Legalábbis az én fiam hol így alszik el, hol úgy, és mindig kísérleteznem kell, hogy az adott időszakban mi működik. Vagy az adott helyzetben (pl. cicin altatom a legtöbbet, de ha túlpörög vagy túlfárad, akkor - de általában csak akkor - csak a hurci vagy a babakocsi a jó, van hogy pár napig csak ölben alszik, férjemnek elalszik karban is stb.).
2023. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én próbáltam az enyémet rászoktatni, de összesen 1-2 alkalommal aludt el. Pedig nagyon iparkodtam:)
2023. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár rászokna már valamire a kislányom és úgy maradna. :D 10 hónapos, mire megszoknám, hogy valahogy végre eltudom altatni stabilan, addigra valami megborítja és kezdjük újra a próbálkozást.

Talán első 3 hónapban volt fix cicin elalvás szinte mindig. Azóta két hetente változtat kb. Mellette fekszem, de hason fekszik, ne érjek hozzá, ne feküdjek mellé, mert nyűgi, szorosan öleljem át, szuszogjak az arcába, rázzam a popóját, ne rázzam a popóját, adjak tápszert, ne adjak tápszert, alszik babakocsiban, nem alszik babakocsiban, cserébe ordít mert álmos és fúúú. Nehéz eset. Szóval egy percig se bánd, úgyis változik.

2023. márc. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szokik rá, főleg, hogy ez előtt bent is el tudtad altatni, később is menni fog. :)


Az én kisfiam 7 hónapos koráig végig babakocsiban aludt. Féltem is, hogy mikor jött a kánikula, hol fog aludni, de simán megszokta a benti alvást is.

2023. márc. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!