Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek újszülöttnek nem volt...

Akinek újszülöttnek nem volt a legszebb a babája, mikor kezdett el szépülni?

Figyelt kérdés

Imádom a kisfiamat és nekem ő a legszebb. De ha megpróbálom objektív szemmel nézni, olyan kis semmilyen. Utálom magamat, amiért ilyennek látom néha. Aztán persze megint a legszebbnek.

7 hetes, de nemhogy szépült volna eddig, hanem...

Mikor kezdenek kikupálódni a babák?


2023. márc. 23. 21:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%

Ha kicsit nehezebb volt a szülés, akkor 1-2 hét.

Egyébként 4 éves kor körül változik nagyot a baba.

Addig az apjára hasonlít jobban :-/

2023. márc. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Az újszülöttek többsége nem szép. Ez nem gyűlölködés hanem tény. Meg vannak nyomódva, kiragyásodnak, fura a bőrszínük, aránytalanok stb.

Aztán ahogy nőnek hónapról hónapra egyre szebbek lesznek.

De az anyukájuknak mind a legszebb, és ez a lényeg igazából. :)

2023. márc. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Végre egy anya, aki reálisan lát. Az újszülöttek nem szépek, inkább rondák. Cukik nagyon, de nem szépek. Szerintem kb.3 hónapos kor körül kezdenek kikupálódni. Unokahúgom például imádom és már gyönyörű, de én olyan 5hónapos korától kezdtem emberformájúnak látni. Előtte is volt róla egy-két jól sikerült fotó, de ahhoz azért mindennek nagyon úgy kellett állnia 😂
2023. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Én nagyon szép babának láttam a babámat.Az első 2-3 hónap után amikor már úgy éreztem, hogy az enyém.Nekem érzelmileg kötődni volt nehéz hozzá az elején.Na de múltkor elővettem a babaképeket és mondtam a páromnak, hogy jesszus, nagyon máshogy emlékeztem rá.:)
2023. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Én egy éves koráig nem láttam szépnek a kislányomat, de sose mondtam el senkinek, és szégyelltem magam a gondolataim miatt nagyon. Pufok volt, kerek fejű és széles arcunak láttam. Természetesen imádtam akkor is, sokat vártunk rá.


Aztán elkezdett változni, nott a haja, teljesen más lett.


Most 15 éves, magas, vékony, hosszú szőke haja van, és annyira szép. Imádok ranezni. (tudom, elfogult vagyok, de már 3x kerestek meg/állítottak meg az utcán, hogy engedném e modellkedni. Nem, de ő sem szeretne.)


A szépség relatív. Egy pici baba pedig cuki mindenképpen.

2023. márc. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

három unokahúgomat látom felnőni, róluk is nyilatkozhatok? hát őszinte leszek nálunk szép baba, olyan kis arányos, aranyos, kerek fejű hajasbaba egy volt, az egyik egy konkrét, brutális óriásbébi, hatalmas golyófejjel és majd' egy éves koráig tökkopaszon, a másik egy lófejű, furcsa színű kis vakarcs volt, mondjuk oké, ő csalt, korababa volt, a feje már majdnem elérte a rendes nagyságát, csak a teste maradt le, meg valamiért ilyen hengerré nyomódott... de ne érts félre tényleg mindhármat imádjuk de hát a tények azok tények. persze természetesen ők voltak a leggyönyörűbb golyóbis és a legszebb lófej széles e földön, és elásunk éjfélkor a keresztútnál bárkit aki nem ezt mondja.... de na :D

a kis óriásunk kb egyéves korára már úgy nézett ki mint egy normális teremtmény, csak következetesen másfélszer magasabb mint a kortársai (most 11, beérték a többiek), a hosszú fejűnek kicsit több idő kellett, de olyan 2-3 éves korára csak hozzánőtt a feje a testéhez (meg mondjuk az is sokat dobott a helyzeten, amikor kinőtt a haja)

2023. márc. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy igazán emberpalántásodni 5-6 hónapos korukban kezdenek, amikor már kezd kijönni a személyiségük, kisimulnak, kijönnek a vonásaik, hasonlóságok a szülőkkel, stb.

Nekem az én babám volt a leggyönyörűbb, de ezt sosem emlegettem és reméltem, hogy nem marad örökre ilyen morci arcberendezése. Olyan volt, mint aki állandóan duzzog. :D Aztán kinőtte, már nem olyan pufók és állandóan fülig ér a szája. Már csak azt várom, hogy a kis lazacfoltjai is eltűnjenek végre. :)

Egyébként visszanézve az újszülött képeket, mintha nem is az én gyerekem lenne esküszöm annyit változott. Nagyon nagyon keresni kell a vonásait, hogy azt mondjam "jó, mégis ő az". Pedig mégcsak 1 éves. Rengeteget változnak iszonyat gyorsan!

2023. márc. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kibújt a kisfiam az volt az első gondolataim egyike, hogy "Úristen de csúnya!"

Nagyon kevés újszülött szép babát láttam eddig, s azt hittem a sajátommmal majd elfogult leszek. Hát nem. Akárhányszorvránéztem egy csúnya, öreg manót/bácsit láttam.


Persze szerettem meg örültem neki így is, de én nem titkoltam a család és a barátok előtt az érzéseimet.


Most ő is 7 hetes, kitelt az arca, elmúltak a kiütései, kezdem felfedezni benne magunkat, látom ahogy fejlődik, néha már mosolyog, különböző cuki baba hangokat ad ki és ezek mind megszépítik nekem.


De még most is van, hogy olyan se ilyennek se olyannak nem látom :)


Amikor alszik és kisimul, akkor aranyos kicsi baba.

Amikor torz arccal üvölt, olyankor csúnya béka.

Játék közben huncut kópé, amikor meg mindenféle vicces arcot vág, olyankor milyenfejűnek hívom :D

2023. márc. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Én elfogultság nélkül mondom, a lányom a császár utáni napon már nagyon kisimult, gyönyörű baba volt. Talán a legszebb az osztályon. Az orvostanhallgatók mondták egymásnak, hogy milyen szép meg aranyos. Tudom a császár azért sokat hozzátett az állapotához. Aztán ahogy nőtt úgy lett golyófeje és egyre ritkább haja...így most visszanézve az akkori képeket nem azt mondom, hogy csúnya volt...inkább érdekes 😅. Ahogy beindult a hajnövekedés és kicsit emberesebb formája lett, akkor megint megszépült. Most már lassan 2.5 éves és nekem ő a leggyönyörűbb az egész világon, minden hibájával együtt.
2023. márc. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Első fiamnál rácsidálkoztam,hogy hú de szép nem is lila :-) pedig visszanézve nem volt akkor még szép, de ahogy teltek a napok egyre szebb lett, és ez vonatkozik mindegyik gyerekemre. A 2.annyira könnyű és gyors szüléssel érkezett,hogy már másnap olyan volt mint egy 1 hónapos. Legkisebb meg nagyon kemény és nehéz szüléssel, neki kellett 1hét is ha nem több.

Idővel szépülnek 1-2 hónaposan már általában szépek na de azŵrt én már lattam nem egy nem szép kisbabát, ők olyan 2 éves korukra megszépültek.

2023. márc. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!