Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hónapos nem beszél? Könyv...

15hónapos nem beszél? Könyv segíthet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15hónaposom nem mond még semmit csak néha gagyarászik meg síkongat.


Vannak ilyen "beszéd indító" könyvek vagy első szavas könyvek.

Segíthetnek? Az a baj, hogy ha mutogatok neki könyveket nem érdekli pedig ő hozza nekem, hogy mutassam de fél perc múlva már nem érdekli. Igazából 1percnél tovább nem köti le semmi percenként megy más-más játékhoz nem tudom ez probléma?

Így játszani se tudok nagyon vele:/



2023. márc. 24. 11:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem, mit akarsz ilyen pici gyereknél könyvekkel????

Beszélni a gyerek úgy tanul, hogy te beszélsz hozzá, ö meg utánozza.

2023. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem véletlen vannak ilyen kicsiknek is könyvek😀 Nagyon sokat beszélünk hozzá. A környezetembe nála kisebbek már legalább tudják, hogy mama,baba,papa stb és lenézően néznek, hogy az enyém miért nem. Pedig hidd el foglalkozom vele.
2023. márc. 24. 11:47
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
A gyerekorvos mit mond? A környezeteben lévök nem kompetensek.
2023. márc. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, 15 hónaposan még tényleg nem kell beszénie, úristen, épp csak elmúlt 1 éves....
2023. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem beképzeled, hogy bárki lenézően nézne
2023. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
31%

A könyv annyiban biztos NEM segítség, hogy nem úgy működik a dolog, hogy előbb megtanul olvasni, aztán beszél.

Ha nincs agyi sérülése (ezt ma már CT-vel, MR-rel pár perc alatt szerintem bármelyik - akár magyar - kórház kimutatja (ha kifizeted a nagyon borsos árát, akkor magánkórház, vagy állami kórház magánfinanszírozással akár 1-2 napon belül is, de az az érzésem, hogy ha nincs más tünet, akkor ebben a helyzetben felesleges), és a hangképző szervei is egészségesek, akkor jönni fog a beszéd.

A lenézőkkel meg nem szabad foglalkozni.

2023. márc. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen vannak könyvek ilyen picinek. Bármilyen nem szettepheto, strapabíró könyv jó, amiben, állatok, tárgyak vannak és ezt hangoson mondod neki miközben nézi a képet. Nem tudom elképzelni, hogy van olyan család, ahol nincs ilyen otthon. Nagyon jók a böngésző könyvek, az enyém 15 hónaposan már szerette ezeket. Könyv nélkül is biztosan mutatod neki, hogy az a kutya, aki ugat, vau-vau. A babák így tanulnak meg beszélni. Nagyon egyszerű szavakat már mondhatna, de nem baj ha nincs semmi. 2 évesen kell tudnia 20 szót, de halandzsa szó is lehet, ha mindig ugyanarra a szóra használja, vagy hangutánzó is.
2023. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

15hónaposan miért baj?!


Lányom 18hónapos, apa az egyetlen szava. Pedig egész nap beszélek hozzá, mondókázunk, versezünk.

Fiam 20hónaposan mondta ki az első szavát, 2.szülinapján, tehát 4 hónap alatt meg mondatokban beszélt. Senki nem nézett rank hülyén emiatt.

2023. márc. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
15 honaposan nem kell beszelni 🤦🏻‍♀️
2023. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik nem beszélnek sokáig. Főleg, ha a környezete szavak nélkül is jól érti, akkor se szoktak sietni. Ettől még teljesen normális lehet. A lenézést beképzeled, vagy túlgondolod, az én fiam rendesen dumagép, már egész sok dolgot elmond szóban, de csak a családnak. Játszótéren meg se nyikkan. Ott én is hihetném, hogy jajj biztos lenézik, pedig tud beszélni, és amúgy se érdekel senkit.
2023. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!