Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El kezdtük a hozzátáplálást a...

El kezdtük a hozzátáplálást a 6 hónapos kislányomnál. Lassan jön a csirke hús. Ti hogy adtátok a babátoknak?Valamint hogy tároltátok? Ez a jégkocka tartós tárolás mennyire jó?

Figyelt kérdés

Első baba .

Bocsi a sok kérdésért☺️


2023. márc. 25. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Parolva adtam a csirkemellet...imadja a mai napig.(mar egy eves)

Tarolni nem taroltam semmit.mindig csak annyit csinaltam,amit megevett...amit nem evett meg azt megettem en ☺

2023. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Üveges babakajaként
2023. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm☺️😁

És mennyire pürésítetted neki ? Vagy darabosan adtad?

Kicsit félek a darabos étel bevezetésétő😁

2023. márc. 25. 11:38
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Szetszaggattam meg nyomkodtam az ujjammal,nem turmixoltam
2023. márc. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én húsból a Müllerben szoktam venni üvegeset. Csak hús. Azt adok az éppen aktuális adag kajához. Aztán a többit jégkocka tartóban fagyasztom. És mindig 1 kockát olvasztok ki.
2023. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 flora08 ***** válasza:
51%
A fiam kezdetben csak a teljesen homogén püréket ette, ha csak egy kis párolt vagy főtt darab maradt benne, kiköpte. Ezért a csirkemellet megfőztem enyhén sós vízben, majd a főzővízzel leturmixoltam. Kis méretű, zárható, ikeás zacskókban fagyasztottam, 2 adag volt egyben. Egy adag kb. egy púpos evőkanálnyi mennyiség volt (szerette nagyon). Kb. 9 hónapos volt mikor megeszegette a párolt csirkemellet, kis falatokban.
2023. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat☺️
2023. márc. 25. 19:48
 8/12 flora08 ***** válasza:
51%

Utolsó vagyok. Ilyen tárolódobozokat is vettem, ebbe egy adag fért.


[link]

2023. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm

És a darabos ételt hogyan vezettétek be?

2023. márc. 26. 11:14
 10/12 flora08 ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok - ismét 😄 A nagyszülőknél voltunk, anyóskám sütött kenyeret, abból adtunk neki először apró falatokat. Egész pontosan, ő adta, én rettegtem 😅 A kalácsot is kóstolgatta, és banánt adtam még, szintén pici falatokban. Ezek voltak az elsők. Ezután puha gyümölcsöt adtam, őszibarackot, sárgabarackot, majd vilmoskörtét és szilvát, természetesen megpucolva. Az édesburgonyát szerette nagyon, azt vékony csíkokra vágtam, kicsit előfőztem és sütőben megsütöttem, mi is azt ettük köretként. Lehet pl. a levesben főtt répát adni, az is jó puha. Arra kell figyelni, hogy kezdetben inkább hosszúkásra vágd ezeket. Amikor még nem rág rendesen, előfordul hogy kis csócsálás után, egészben akarja lenyelni a falatot. A karikázás ezért nem az igazi. A virlsit például még mindig hosszában kettévágva adom neki, pedig már nagyon kevés foga hiányzik.
2023. márc. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!