Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a fiú és a...

Mi a különbség a fiú és a lány kisbaba között?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a fizikai különbségekre gondolok:) mennyiben másabb egy kisfiú kisbabaként? Sírósabb/nem sírósabb? Nyugodtabb vagy sem? Szóval ilyesmikre gondolok. Megosztanátok tapasztalataitokat 2 nemű gyerkőt nevelők?
2010. okt. 7. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Alaptermészettől függ, hogy mennyire eleven, vagy félénk egy gyerek, nem a nemétől. Mint ahogy van vadóc kislány, félénkebb kislány, és van vadóc kisfiú, félénk kisfiú.
2010. okt. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1 lányom meg 1 fiam van. Persze nem tudom, hogy mennyire lehet 1-1 gyerekből általánosítani, de nálunk ez volt:

- A lány jól szopott, de nagyon sírós volt újszülöttnek.

- a fiú rettentő lustán szopott, fejni kellett neki, viszont egész nap aludt

- a lány akaratosabb

- a fiú 6 hetes kora óta nem hajlandó aludni, sem éjjel, sem nappal normálisan. A lányom 2,5 éves és 16 órát alszik egy nap. A fiam 7 hónapos és max 8 órát.

- a lány mindentől fél, megijed, a fiú "bátor".

- a lány nem akar enni a mai napig sem, a hozzátáplálás nagyon keserves volt, a fiú zabál.

Nekem a szoptatás volt nagyon nagy kín a kisfiúval, de mástól is hallottam, hogy a fiúk lustán szopnak. Az alvás is nagyon keserves, a lányommal soha nem voltam kialvatlan!

2010. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lányom 3 éves babaként síros most is kényes és hisztis akaratos.A fiam másfél éves kis csendes volt babaként most is képes magában eljátszani.
2010. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 19: 03-ashoz hasonlókat tapasztaltam én is. A lányom mindig is jó alvó volt, egyedül eljátszott, cumizott, de hamar leszokott róla. A fiam sokáig felkelt éjszakánként, nem foglalja el magát egyedül, egész nap cumizik és nagyon megviseli a fogzás. A lányomnál észre sem lehetett venni, hogy jönnek a fogak. De ez inkább az egyéniségüktől függ szerintem, nem a nemüktől.

Bár én is sokszor hangoztatom, hogy fiú létére hogy lehet ilyen hisztis ?

2010. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Egyértelmű hogy a jellem nagyon sokat jelent, de kíváncsi vagyok mégis, hogy milyen különbségeket vettetek észre. És no lám, máris pár egyezőség:)

amúgy a lányom nekem is nagyon jó alvó, viszont a hozzátáplálás zökkenőmentes volt vele. Most várom a fiamat, pár héten belül megérkezik.

2010. okt. 7. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem a kislányom "fiús" (nyugtalan, rosszul alvó stb), a kisfiam meg tündibündi, észre se lehet venni típusú gyeek. az alapkarakter számít!
2010. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ikrek:) ugyan olyan a természetük:) jól alszanak, jó babák minden okéés:)
2010. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2010. okt. 9. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!