Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliában élek, és itt nem...

Angliában élek, és itt nem kell adni a D-vitamint. Nem értem otthon miért kötelező? Vagy csak ez is amolyan kötelezően vedd meg ami nem is szükségszerű téma?

Figyelt kérdés
Vettek tőlem vért szülés után és abban megnéztek valami értéket, ami jó volt és mondták, hogy nem kell a babának D-vitamin. Ez miért nem így van Magyarországon is?
2010. okt. 7. 22:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem véletlenül hívják a D-vitamin hiánybetegséget más néven angolkórnak... olvass csak utána.
2010. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
2010. okt. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Pedig Angliában aztán nagyobb hiánycikk a napsütés, mint itthon. Bár ha belegondolok, mikor én születtem (70-es évek vége) mi sem kaptunk, mégse ismerek egy angolkórost sem.
2010. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
'76-ban születtem, és nekem adtak tablettás formában. Párom '73-ban, testvére '69-ben születtek, ők is kaptak, szintén tablettás formában.
2010. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Angliában, nagyon régen nincsen angolkóros megbetegedés. Köszönöm a cikket, elolvastam, de bízok az itteni orvosokban. Igaz a babám tápszeres, abba pedig bele van építve bizonyos mennyiség. De az anyatejes ismerőseim sem adják. Csak akkor ha a véreredmény kórosan alacsony szintet mutat.

Mikor megszületik a baba, kapunk egy kis tájékoztató füzetet, hogy melyek azok az ételek amiket feltétlenul egy héten minimum egyszer adni kell ahhoz, hogy elkerüljök a D-vitamin hiányos állapotot.

Nem tudom, de még mindig azt érzem, hogy kicsit olyan pénzszerző módszer ez otthon.

2010. okt. 7. 22:32
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Megosztod velünk, hogy mit kell hetente egyszer adni, hogy elkerüljük a vitaminhiányt? köszi
2010. okt. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

Az a legkevesebb kiadás sztem itthon.

De pl nekem furcsább az,hogy pl a barátnőm amerikában él és ott valami 30valahányoltást kellene adni a babának-na ezt brutálisnak tartom!

2010. okt. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
D-vitamin tartlmú ételek: tej, olajos halak, tojássárgája
2010. okt. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Amerikában az adható, de nem kötelező én úgy tudom.

Az alábbi ételeket ajánlják legalább heti egyszer:

(megjegyzem itt teljesen mások a hozáátáplálási szokások)

- 4 hónapos kortól heti egy tojássárgája főve

- 4 hónapos kortól tonhal

- 6 hótól kiskanálnyi heti egyszer tőkehal máj olaj

- frissen facsart narancs 3 hónapos kortól

- tej 6 hónapos kortól

- rizs 4 hónapos kortól

2010. okt. 7. 22:50
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Napi negyedóra-félóra napoztatás, és nem kell a cseppentős D-vitamin. Csak persze ezt télen, felhős időben nem olyan könnyű megoldani.
2010. okt. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!