Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova teszitek le újszülött...

Hova teszitek le újszülött babátokat, hogy a nagyobbik gyerek ne tudja pl. lelökni az ágyról, amikor éppen főztök vagy csak pár perces dolgotok van?

Figyelt kérdés

Nemsokára érkezik a kistesó, a nagyobbik 2,5 éves. Ő mindig az ágyon volt, de most a kisebbet nem merném ott hagyni, ha ki kell mennem a szobából. Kiságyon kívül van még valami jó ötlet? Tapasztalatok? Hordozó, pihenőszék?

Segítségem nincs.


2010. okt. 8. 10:22
 1/9 szikra veronika ***** válasza:
100%
Én még most is pedig már 10 hónapos a kisebbik berakom a kiságyba. Közben tudnak játszani a nagyal és nem kell attól rettegni hogy kidönti a hordozóból. A kezdettől fogva így csinálom és nekünk bevállt.
2010. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én egy takarót szoktam leteríteni a szönyegre neki...ott jól el van..és nem tud leesni...igaz mi már forgolódunk...és az én nagyobbik gyerekem 8éves lesz ő már értette hogy mit szabad és mit nem a kistesóval csinálni...
2010. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
erre találtál ki a járókát. Áldom az eszét, aki kitalálta. Nálunk 17 hónap a korkülönbség, a járóka védi a kicsit szinte egész nap. Szeret benne lenni, a "nagy" pedig akkor megy be, ha én is ott vagyok és tudok vigyázni rájuk.
2010. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahhoz, hogy takaróra letedd a kicsit egy 2,5 éves még nagyon szeleburdi.
2010. okt. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nahát látod ez a kérdés nekem eszembe sem jutott, pedig mi is kb. két év korkülönbséget tervezünk.... Akkor ezen is lehet gondolkodnom.... :o/ Köszi a kérdést.
2010. okt. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 héten belül születik nálunk a kishugi, a nővére 22 hónapos. Az első 1-2 hónapban a kiságyban lesz a pici, utána a járókát fogom használni neki (csak össze kell rakni megint). Bár a "nagylányom" elég nyugis természet, lehet nem is lesz szükség a járókára. Majd meglátjuk, mi lesz, mert lehet kifordul önmagából, ha itt lesz a hugi.

Ha úgy látom, hogy biztonságban tudhatom tőle a picit, akkor sem az ágyra fogom tenni őt, mert leeshet, hanem a földre haptapira vagy játszószőnyegre.

2010. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pihenőszék, 21 hónapos korkülönbség
2010. okt. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim között 2,5 év van ...

az első időkben a pici szinte mindig a kiságyban volt, sokat is aludt. Csak olyankor vittük ki a nappaliba, a mi is ott voltunk, és tudtunk rájuk figyelni.

Kb. 4 hós kora óta tettem le a földre, előbb játszószőnyegre, majd habtapira. A nagy sohasem bántotta a picit. Hat és fél hónaposan kezdett mászni, és a játékokra pályázni, ez most is tart (8hónapos), ebből vannak "viták". Ezért mostanában ha nem lehet valaki mellettük a pici megy a kiságyba pár játékkal. Igy biztonságban van.

A takarítást főzést igyekszem alvásidőben megoldani.

2010. okt. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 21 hónap a korkülönbség. Én felügyelet nélkül nem merem ágyon hagyni őket. Mi vettünk egy bölcsőt a kicsinek. Nagyon szereti a nagy, ha ringathatja. A hordozóból ki akarja szedni, ha sír (hogy megvígasztalja), a járóka pedig nekem nagyon mélynek tűnt ilyen kicsi babához (egyrészt császáros volt, másrészt nehéz onnan kiemelni).üdv
2010. okt. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!