Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Horváth Hanna vagy Anna?

Horváth Hanna vagy Anna?

Figyelt kérdés
Nem érdekel a tucatnév jelző, mindkettő név egyformán tetszik és nem tudok dönteni, ki melyiket választaná a vezetéknévhez ha nem nézné a tucatnév dolgot? Melyik hangzik vele jobban?

2023. ápr. 8. 22:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Annával jobb; Hannával úgy hangzik, mintha Anna lenne, csak kimondanánk a Horváth végén a H-t valamiért.
2023. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hannával adnám, jobban tetszik, az alliteráció miatt különlegesebb is, és őszintén szólva nekem a Hanna név önmagában is jobban tetszik az Annánál. Az Annával úgy vagyok, mint ahogy az Anne of Green Gables főhősnője nyilatkozik a nevéről. :)
2023. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

Nekem mindkettő egyformán tetszik én inkább a Hanna nevet adnám a vezetéknévhez.

Esetleg az Annaróza nem tetszik?

2023. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
Ne már! Minden második kislány Anna, utána jön a sok Hanna. A kedvencem, óvodás csoport 4 db Zoé. Hányinger.
2023. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%
Horváth Anna
2023. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is Anna. Alletirációval más vezetéknév esetében működne, pl. Herczeg Hanna vagy Hajas Hanna, de a Horváth-tal szerintem szokatlan. Viszont, ha neked az tetszik jobban, akkor azt válaszd.



Teljesen mindegy, hogy hány Hanna vagy Anna lesz a csoportban. Az én korosztályomban az Eszter ugyanilyen gyakori, nemtudom, hogy hány Esztert ismerek. Ugyanakkor 20 éves koromig nem találkoztam olyan nevűvel, mint amilyen én vagyok, aztán egyetemen hirtelen kapásból vagy 5 azonos nevű lányt ismertem meg.


Nem számít, hogy mennyire tömegnév, ha valaki azt szereti. Ha meg ritka nevet adnak valakinek, akkor pedig azért fog kilógni az iskolában.

2023. ápr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

Anna.

A Horváth Hanna elég “lihegős” így kimondva.

2023. ápr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
88%
Inkább Anna. A Hannával furán hangzik szerintem.
2023. ápr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
87%
Anna
2023. ápr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!