Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egész család ellenem van a...

Egész család ellenem van a kiválasztott név miatt, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Miután megtudták a születendő kislányom nevét, szinte az egész familia őrjöngött és kérdőívre vont, hogy hogy adhatok neki ilyen nevet miért nem adok neki Mária vagy Erzsébet nevet ami korábban szokás volt a családban. Mondtam nekik, ez kizárólag a férjem és az én döntésem és erre az volt a válasz, hogy "de mi a családod vagyunk így nekünk is van jogunk ebben". Mondtam mihez? Mi választjuk a nevet, nem ti. Nem ti fogtok vele lenni 0-24ben! Ekkor persze néma csönd volt. Nem tudom szerintem szép nevet választottunk de a familia megkérdőjelezett ebben. Tényleg tökre teszem a gyerekemet a Zselyke névvel? Ennyire botrányos? Vezetéknévhez simán illik. Család szerint túl újkeleti és nem tetszik nekik. Anyósom már a listáját mutogatta amiken a tipikus Erzsébet, Teréz, Mária nevek szerepeltek. Nem tudom mivel békíthetem meg őket. A nevet már nem fogjuk megváltoztatni mivel nekünk így jó de még se jó ha ellenségben vagyok a családdal ilyen pitiáner dolog miatt. Miután elviharzott mindenki, utána hetekig kb fel se vették a telefont ha akartam volna beszélgetni velük vagy kellett valami. Illetve látogatni se jöttek többet. Ennyire kiszúrás a név? Lehet nem mindenkinek tetszik de nekünk tökéletes!

2023. ápr. 12. 16:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

A Zselyke egy elég megosztó név, itt az oldalon általában mindennek elhordják. Viszont mégis a top nevek közé került már egy ideje, szóval sokaknak nagyon is tetszik.

Ne törődj a családoddal, ne keresd őket te sem. Majd megbékélnek veled is meg a névvel is.

2023. ápr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik a zselyke név de tuti h nem hallgatnék a családra. Ritka idiota befasult családod van! Semmi közük hozza, azt adjatok, ami nektek a legjobban tetszik
2023. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Na mi pont ezért nem mondtuk előre senkinek sem a nevét. Csak a férjem és én tudtuk, hiába is kérdezték. Meglepetés volt. Szülés után már érdekes módon senki nem mer beleszólni.


Ebben a helyzetben a lehetőségeid:


- Minden alkalommal leállsz vitatkozni, amikor feljön a téma, kiállsz magáért.

- Kamuzol nekik a békesség kedvéért: "Persze, már meggondoltuk magunkat, mégiscsak Erzsike lesz."

- Megszakítod a családdal egy időre a kapcsolatot, hogy békén hagyjanak.


Döntsd el, neked melyik a kényelmesebb. Viszont a választott nevet mások miatt ne módosítsátok. Ha nektek ez tetszik, ragaszkodjatok a döntéshez.


(Amúgy nekem sem tetszik, de lényeg hogy nektek igen. Ne foglalkozzatok senki véleményével!)

2023. ápr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Nektek kell döntenetek, a család könnyen lehet, hogy idővel megbékél vele és megszokja. Nálunk az első gyerekünk nevét szinte mindenki kifogásolta, de gond nélkül úgy hívja mindenki. A másodiknál (még útban van) annyiban más a dolog, hogy az anyós nyomós érvet hozott fel, hogy miért kéri, hogy ne úgy hívjuk, úgyhogy elkezdtünk újra keresgélni. De arra nem lennék hajlandó, hogy ő mondja meg, mi legyen a neve.
2023. ápr. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
36%
34. Ha a nyomós érv az, hogy a halott gyerekét hívták így én is engednék. Minden más esetben, ne hagyjátok magatok!
2023. ápr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudom írni, amit már sokan: ha ennyire maradiak és buták, maximum nem sok közük lesz az unokájukhoz. A Zselyke név egyébként sem újkeletű, csak mostanában lett népszerű. Semmiben se engedjetek a hisztijüknek, majd szépen lenyugszanak és megbarátkoznak a névvel.

Itt olvastam pár éve egy olyan történetet, hogy szülés után az anyós még a kórházba is bement, hogy változtassák meg a gyerekek nevét, mert nem az lett, ami szerinte kellett volna, persze elküldték. Aztán később ha látogatóba mentek hozzájuk, csakazértis azokon a neveken szólította őket, nem a saját nevükön. Remélem, a te családod nem ilyen egybites.

2023. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát utolsó,hozzánk akkor nem jött volna többet látogatóba se a mama🤣,ha azt se tudja kit hogy hívnak abban a házban.Röhej,hogy egyesek mit képzelnek magukról.Mindenki a saját gyerekét nevezheti el.Nálunk a családban is volt olyan név is,hogy először azt sem tudtam fiú vagy lány lett.Bevallom meg is mosolyogtam a nevét nem is kicsit,de nem éreztem úgy,hogy jogom lenne akár csak megjegyzést tenni rá.Aztán meg a kiskölyköt úgy megszerettem,hogy még a neve is megtetszett.
2023. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat még.

Mi a pénisz köze van a famíliádnak ahhoz, hogy hogy hívják a gyereked? Azt hittem hogy valami Álehándró vagy Kassziopeja lesz... Tény hogy a Zselyke érdekes hangzású, de azért nem egy Brünhilda kategória h kiakadjanak. Mit szólnak bele? Engem nem érdekelnének. Anyós pedig dugja fel a hátsójába a listáját, vagy gyújtsa be vele a sparheltet. Mit képzel mindegyik magáról?! Nonszensz. Kösd fel a gatyád mert ha megszületik ott fognak dö gleni mindannyian a nyakatokon, kiszorítva téged, mert ők a naaagy család, nektek meg ku$$, sajnos ez várható lesz! Úgyh örülj h nem beszélnek veletek..

2023. ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a családnak a gyereked nevéhez!

Durván irányítás mániások lehetnek a rokonok.

Ne törődj velük.

2023. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
100%
Ha lenne egy második keresztneve a lánynak, ami a családnak is tetszik,mindjuk Mária, akkor simán Máriának hívnák Zselyke helyett, hiába az lenne az első neve.
2023. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!