Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egész család ellenem van a...

Egész család ellenem van a kiválasztott név miatt, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Miután megtudták a születendő kislányom nevét, szinte az egész familia őrjöngött és kérdőívre vont, hogy hogy adhatok neki ilyen nevet miért nem adok neki Mária vagy Erzsébet nevet ami korábban szokás volt a családban. Mondtam nekik, ez kizárólag a férjem és az én döntésem és erre az volt a válasz, hogy "de mi a családod vagyunk így nekünk is van jogunk ebben". Mondtam mihez? Mi választjuk a nevet, nem ti. Nem ti fogtok vele lenni 0-24ben! Ekkor persze néma csönd volt. Nem tudom szerintem szép nevet választottunk de a familia megkérdőjelezett ebben. Tényleg tökre teszem a gyerekemet a Zselyke névvel? Ennyire botrányos? Vezetéknévhez simán illik. Család szerint túl újkeleti és nem tetszik nekik. Anyósom már a listáját mutogatta amiken a tipikus Erzsébet, Teréz, Mária nevek szerepeltek. Nem tudom mivel békíthetem meg őket. A nevet már nem fogjuk megváltoztatni mivel nekünk így jó de még se jó ha ellenségben vagyok a családdal ilyen pitiáner dolog miatt. Miután elviharzott mindenki, utána hetekig kb fel se vették a telefont ha akartam volna beszélgetni velük vagy kellett valami. Illetve látogatni se jöttek többet. Ennyire kiszúrás a név? Lehet nem mindenkinek tetszik de nekünk tökéletes!

2023. ápr. 12. 16:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%

Ha nektek a Zselyke tetszik adjátok azt!

Mi anno még a nemét sem mondtuk meg nemhogy a nevét.

2023. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
87%
szerintem is szép név a Zselyke, én ismertem is egyet. A rokonoknak semmi köze hozzá.
2023. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
12%
Második névnek adj hagyományosat és megnyugszanak a kedélyek.
2023. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
19%

Ha szeretnéd kibékíteni a családot esetleg kompromisszum lehet, ha választotok második névnek valami hagyományosat.


Azt nem mondom, hogy kiszúrás, minden kornak vannak felfutott nevei.


A nővérem évfolyamában ketten voltak a keresztnevével (most 39 éves)

Az én évfolyamomban még 2 lánynak volt ugyanaz a keresztneve mint nekem (36 éves vagyok)


Ha téged nem zavar, hogy legkésőbb a középiskolában találkozik még néhány Zselykével, akkor más véleménye nem számít.

2023. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
98%
Majd megnyugszanak, beletörődnek, de ha Neked és a Párodnak is tetszik, akkor ne hagyjátok magatokat eltántorítani! Szerintem nem olyan szörnyű név, vannak sokkal rosszabbak, teljesen viselhető. Kitartást!
2023. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
semmi képpen nem akarunk 2.nevet főleg nem azokat amiket írtam. Nekünk jó önmagában ZSelyke. Meg nem érdekel igazán az hogy találkozik más zselykékkel is. Más név is tucat név még sincs azokból akkora gond.
2023. ápr. 12. 16:26
 7/41 anonim ***** válasza:
98%
Biztos nem választanék azért második nevet a gyerekemnek mert a családom megragadt egy 4 éves szellemi szintjén. Megmondanám, hogy lehet hisztizni, de ilyen labilis emberek nem találkozhatnak a gyerekemmel, szóval vagy felnőnek, vagy a kis Zselykének nem lesz nagyija. Nekem extra jó fej családom van, de nem interjúoltam meg őket, hogy mit gondolnak, mert baromira nem érdekel.
2023. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem se szép a Zselyke de ha nektek tetszik, eszedbe se jusson rájuk hallgatni. Bár a válaszaidból ítélve úgyse fogsz. Ne emészd magad, te gyereked.
2023. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
7 Köszi. én se interjúvoltam meg őket egyszerűen megtudták és kifakadtak...de ha ennyire ellenszenvesek nem érdemlik meg azt hogy a kedvükre leljek és miattuk adjak második nevet amit amúgy se akarunk.
2023. ápr. 12. 16:30
 10/41 A kérdező kommentje:
8-Nem fogok rájuk hallgatni csak szomorkodok hogy ennyire áll a báll most emiatt.
2023. ápr. 12. 16:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!