Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Keresztre feszítenék" manapsá...

"Keresztre feszítenék" manapság azt aki Hannának nevezné a gyermekét?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés, de csak itt a gyakorin szoktam látni bármelyik Hannás kérdés alatt, hogy tucat név, emiatt nem adnád, nem tetszik ez miatt, nem lesz különleges a gyerek még 5 Hanna mellett...Nos nekem régóta tetszik a név, még mielőtt tucatnév lett akkor is, valahogy engem sosem zavart ez a dolog, mert szerintem nincs vagy ritka lenne ha az az 1 név amit adtál a gyermeknek nem lenne később se népszerű és nem lenne több belőle. Az más kérdés mennyire sok van belőle. Lehet nem vagyok eredeti, de nekem akkor is ez az örök kedvenc és más nevet nem tudnék elképzelni neki. Igazából utoljára általános iskolás koromban volt 1 hanna osztálytársam, akkor még kitűnő votl mert szinte senkit nem hívtak így, azóta se hallottam senkit Hannának bármennyire mondogatják, hogy tucat név, környezetemben senki pedig 3-4 óvoda, iskola mellett vagyok de tényleg senkit nem szoktak így hívni. Mennyire hátrány ha ennyire tucatnevet adnak manapság? Tudm hogy sokaknak pont emiatt lett nem kedvenc név, de nem is érdekel mások véleménye mert nekem tetszik és ez a lényeg. NIncs olyan név ami mindenkinek tetszetne de azért kíváncsi vagyok erről a tucat név dologról...

2023. ápr. 24. 10:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát nem érdekli, hogy hogy nevezed el a gyereked. Ha a Hanna tetszik, akkor legyen Hanna. Ha 5 Hanna lesz az oviban vagy az iskolában, akkor majd megoldják valamilyen jelzővel, hogy kiről van szó.
2023. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Most önigazolást keresel, miért adnád ezt a nevet?

Senkit nem érdekel, ha valaki tucatnevet ad a gyerekének. Maximum vannak, akik emiatt nem adnák, és ezt leírják, mivel a kérdés pont erről szól: adnák-e, miért igen vagy nem.

A túl különleges, gagyi neveket inkább szóvá szokták tenni. Egy Horváth Hannát nem igen érhet hátrány a (tucat)neve miatt, ellenben egy Horváth Kimberli Dzsesszikát igen.

2023. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak keresztre feszíteni :D


A névválasztás fontos, ne bizonytalanítson el senki és semmi.

Én is divatnevet kaptam, középiskolában pl. 4 csaj volt ugyanezzel a névvel az osztályban, de elviseltük. Főleg, hogy nekem mindig volt egy egyedi becenevem, azon szólítottak, akármerre mentem az életben. Most kezdek visszatérni a tucatnevemhez, mert már komolytalan a becenevemen bemutatkozni :P


Semmi gond a Hannával, főleg ha családnév mellett is szép. Jó egészséget nektek!

2023. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
Most született egy régi barátomnak Hannája. Neki is megmondtam, hogy nagyon gyakori név, de a vezetéknevükkel együtt csodaszépen hangzik, szóval egye fene, áldásom rája. :D
2023. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok olyan lánynév van, ami miatt keresztrefeszítenék embereket. :D Forgatom a szemem a Manó, Babóca meg hasonló neveken, de ott te szúrsz ki a saját gyerekeddel, nekem semmi közöm a folyamathoz. A Hanna egy tisztességes, szép lánynév, nyilván azért adják sokan. Én nem adnám, de száz másik nevet sem adtam a lányomnak, attól még te hívhatod úgy rossz érzés nélkül tiedet.
2023. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont senkit nem érdekel, se az ha Hanna, se ha Dzsesszika, se ha Erzsébet, se ha Skolasztika. Hajrá!
2023. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

A tucatnev ugyanolyan, mint az országos atlagjovedelem. Tavaly ez pl 395.400 bruttó volt. Ebben benne van a kozmunkas 85e bruttója, meg a gyarigazgato 3millas bruttó is.

Anna a lányom. A szuletese évében ez volt a leggyakrabban adott női név. 20 éves, soha ilyen nevű nem volt a korosztalyaban a környéken, az egyetlen ilyen nevű nő az ismertsegi korunkben nálam is idősebb.

2023. ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem feszítenek keresztre. Rengeteg szülő nevezte már el Hannának a lányát, még egyiket sem láttam kivégezni.

Egyébként tucatnevek mindig is voltak. A 40-50-60-as években a Mária, Zsuzsanna, Éva. 70-80-as években Erzsébet, Katalin. 90-es években Alexandra, Vivien, Petra.

2010-től az ősmagyar nevek Zselyke,Csenge,stb. Ezzel egyidőben a Zoé, Hanna, Anna, Luca. Utána jöttek a különlegesebb nevek vagy inkább becézések a Mira, Léna, Bella. És mostmàr ott tartunk, hogy mindenki próbál olyan nevet találni, ami senki másnak nincs.

Evolet, Neszrin, Nala, stb.

Szóval, a Hanna már nem sokáig lesz menő! Mindenkinek ufó neve lesz. Nyugodtan adhatod a Hannát, legalább lesz egy normális nevű kislány is az oviban. :)

2023. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%

"nekem régóta tetszik a név, még mielőtt tucatnév lett akkor is"

Mindenki ezt mondja, aki tucatnevet ad, még véletlenül sem ismerné be senki, hogy azért adta azt a nevet, mert divatos és ezért tetszett meg neki.

Ettől függetlenül ha neked a Hanna tetszik, mindegy miért, akkor add azt. Szép név.

2023. ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Senki nem ad olyan nevet a gyerekének, ami nem tetszik neki, csak divatos. Valószínűleg tetszett neki is és még sok másiknak, azért lett népszerű. A férjemmel még a gimnáziumban megbeszéltük, hogy ha lesz egy lányunk, az Lara lesz. Nem csak tucatnév nem volt, de senki nem is ismerte ezt a nevet. Aztán mire odajutottunk, minden 10. kislányt így hívtak, úgyhogy végül mást választottunk.
2023. ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!