Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez a viselkedés egy...

Normális ez a viselkedés egy 15 hónapos babánal? Nagyon aggódom.

Figyelt kérdés
Már egy ideje hisztizik ha valami nem úgy van ahogy elképzelte. Viszont síráson és lábdobbantáson (nem tudom jól mondom-e, remélem értitek) nem nagyon ment tovább. Viszont két napja egy egy ilyen hiszti közben lefekszik a földre és üti be a fejét a parkettába, vagy a falhoz megy és oda üti a fejét, vagy a szekrénybe, és ettöl csak még jobban elkezd sírni. Csak úgy tudom megnyugtatni ha felveszem és nyugodtan beszélek hozzá. De normális, hogy így bántsa magát? Nagyon ijesztö 😔

2023. ápr. 29. 16:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
24%

Egyik gyerekem sem csinálta ezt, szerintem sem normális dolog.

Ha ekkora düh vagy hiszti gyűlik fel egy ekkora gyerekben tanítsd meg kezelni!

2023. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális, el fog múlni.
2023. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az en fiam akkor csinált ilyet mikor jott a foga kb ennyi idősen. En azt olvastam hogy a fájdalomrol próbálják elterelni a figyelmet… minden esetre nalunk teljesen elmult es azota sem jott vissza 2-3 napig tartott
2023. ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Az hogy az ő gyereke nem csinálta, egy dolog. Nem fejlődnek egyformán, vannak olyan gyerekek, akik rendkívül hisztizik, mások meg alig. De a hiszti között is van különbség. Nagyon nem tartom helyesnek, ha vki a sajátjához méri más gyerekét, vagy csak mert ő nem látott ilyent, szerinte nem is létezik.
2023. ápr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
21%

8as van gyermekem 2 is DE szerintem akkor sem normális dolog.

Inkább dokit kérdezzen meg :) mint elhiggye hogy ez természetes ,hogy valamibe veri a fejét a gyermeke

2023. ápr. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Gyerekként én is csináltam ilyet, vannak emlékeim 4-5 éves koromból, sőt később is. Én azért csináltam, mert valami nem sikerült, vagy nem akartam, hogy mások lássák a kidarcomat, vagy, hogy sírok. Nem tudom honnan jött ez az elfojtás, nem ilyen szellemben neveltek, nem aláztak meg soha amikor sírtam, vagy rossz dolgot tettem. De kitartott ez a fejveregetés olyan 10-12 éves koromig.


Aztán elmaradt és soha többet semmilyen formában nem bűntettem így magam. Teljesen egészséges felnőtt életem van, férjjel, gyerekkel, a munkám is gyerek és állatközpontú, lovas oktató és kisgyermeknevelő vagyok.


Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy a gyerekek furák és nem minden furcsa szokásuk jelent bajt, csak ők nem tudnak még rendesen kommunikálni, főleg ha az érzéseikről van szó.

Persze oda kell rájuk figyelni, de ésszel :)

2023. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, tapasztalatokat. Akkor figyelgetni fogom, hogy meddig fog tartani, és ha sokáig elhúzódik vagy túl sok ilyen lesz egy nap, elviszem dokihoz. De megnyugtató, hogy másnál is volt ilyen és elmúlt, nem volt semmi baj a kicsivel.

Ma még nem csinálta és nem is hisztizett, ma jó kedvébe van.

2023. ápr. 30. 13:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!