Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maltoferről vélemény?

Maltoferről vélemény?

Figyelt kérdés
Kislányom vérszegény, maltofert kell adjak neki 6 cseppel kezdtük, 5 csepp cebion. 3 nap után nem tudott kakilni csak nagyon nehezen, keményet kakilt. Abba hagytuk 4 napra minden rendben volt. 2 napja kapott 3 cseppet, védőnő azt javasolta így kezdjük újra, de tegnap ismét nagyon sírt erőlködött, adtam neki kúpot hogy tudjon kakilni és fekete kemény kaki jött neki. Már nem adom neki, ameddig nem tudok beszélni az orvossal. De ő szabadságon van hétfő rendel újra.. Másnál is volt ilyen? Mi lett rá a megoldás?
2023. máj. 2. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Ez a maltofer mellékhatása, teljesen normális. Mennyi idős a gyerek? Adj neki széklet lazító kajákat.
2023. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 hónapos
2023. máj. 2. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudjuk hogy mitől vérszegény?
2023. máj. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg tudnád osztani a labor leleteket? Anyatejes a gyermek?
2023. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Nem kaptam leletet, a doktornőnek küldték. Tápszeres a lányom
2023. máj. 2. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, pedig egy vérszegénység hátterében messze nem csak vashiány állhat. A tápszerben ráadásul van vas, bár igaz, hogy az anyatejben lévő jobban hasznosul. A leletek hiányában nehéz okosat mondani, de én mindenképp kevernék a tápszerébe laktoferrint. Ez elősegíti a táplálékkal bevitt vas felszívódását. Nem volt koraszülött, ugye? Császáros baba?
2023. máj. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Császáros baba igen, és nem volt koraszülött 41 heten szültem
2023. máj. 3. 13:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettem. Ezek alapján látatlanban én megpróbálnám a laktoferrint (GAL), valamilyen nem tejfehérje alapú tápszerrel és Flóra rostkomplexszel (ez is GAL) kombinálva. Probiotikumot kap valamit? Leszögezem, hogy nem vagyok gyermekorvos, csak a táplálkozáshoz és tápanyagfelszívódási problémákhoz (és a hozzá kapcsolódó állapotokhoz) értek, ami neked itt most érdekes lehet. Mindenképp egyeztess az orvossal. Ha csak a maltofert adogatod neki, attól nem lesz jobb a vasa. Nem tudom, hogy mennyire vészes a vashiánya, hiszen nem látom a laborját, de a fentebb írtakat a bélflóra támogatására én mindenképp adnám. És elfelejtenék mindent, ami tejfehérjét tartalmaz. (A saját gyermekem esetében is hasonlóan jártam el. Én csak pár alkalommal adtam be neki a Maltofert 6 hónaposan. Ennek már 10 hónapja, és minden rendben van. De távol álljon tőlem, hogy látatlanban téged is erre biztassalak, függetlenül attól, hogy kétlem hogy a maltofer lenne a megoldás.)

Ha gondolod, akkor privátban tudok írni egy facebook csoport elérést, ahol ha megadod a pontos infókat a babád állapotáról, szülés körülményeiről, táplálásról, stb (de a leletet is kérd el), ahol szakképzett orvosok is tudnak neked válaszolni ingyen és bérmentve.

2023. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!