Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes korától tudtátok...

Hány hetes korától tudtátok megkülönböztetni a babátok sírásait?

Figyelt kérdés

3 hetes múlt a babám és sokszor érzem úgy, hogy nem tudom mit csináljak, mert fogalmam sincs miért sír. Kb 1 héttel ezelőttig minden rendben volt. Kb tudtam mikor miért sír. Aztán elkezdett nagyon nyűgös lenni (gondolom növekedési ugrása van). Amikor fent van szinte végig sír, szopizástól ugyan megnyugszik valamennyire, de utána meg azért sírdogál mert bántják a gázok. Vagy sok puki vagy büfi után megnyugszik elalszik, de ha leteszem aludni alig alszik és kezdődik elölről az egész. Van hogy azonnal felébred ahogy leteszem, van hogy alszik 1 órát. Úgy érzem hogy állandóan szopizna, de már nem vagyok biztos semmiben a szinte állandó sírástól.

A védőnőm a minimum 3 óránkénti etetést erőltetné,amivel eddig nem is volt gond, mert a szoptatások között szépen aludt, majd 2,5-3 óránként tényleg kezdett ébredezni, hogy éhes, ritkán kellett nekem ébreszteni hogy egyen, viszont most hogy ilyen nyűgös és látom rajta, hogy már nagyon álmos, ha sikerült ténylegesen elaltatnom akkor hagyom addig aludni amíg szeretne. Eddig a leghosszabb ilyen alvása 5 óra volt kb, de előtte kb egész nap nem is aludt.

Egyébként életvidám, szépen gyarapodó babáról van szó. 1-1 növekedési ugrásnál ennyire nyűgössé válhat?



2023. máj. 4. 05:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2-3 éves korában
2023. máj. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1 Ez jó 😂😂 De igen. Akkor lett jobb mikor már meg tudta mondani mit szeretne. Igen a növekedési ugrás miatt lehet nyűgös és non stopp szopizna ami kell is hogy setkentse a tejtermelést. Amúgy nálunk sokszor azért is sírt mert igényelte a testkontaktust. Jobban is aludt ha érezte hogy ott vagyok. Most mindig a baba legyen az első

Olvass a 4. trimeszterről.

2023. máj. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Soha, csak mikor már mondja mit akar
2023. máj. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most mindig ő az első! Semmi nem lehet fontosabb nála
2023. máj. 4. 07:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sírás alapján én nem tudtam megmondani mi baja, hanem a szituáció egészet értelmezve tippelgettem, úgy fele arányban sikeresen.
2023. máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2-3hósan máshogy sírt már ha éhes volt vagy fáradt, van persze mellé más jel is amitől általában tudom mi a ptobléma, legtöbbször inkább panaszkodik,mint sír, ha nagyon nagyon sír akkor fáj valamije tényleg olyan igazán fájdalmasan sír, ha panaszkodásból lesz sírás akkor éhes,rendszerint az üveg látványára teljes csend lesz, a fáradtságnál meg alapból dörgöli az arcát is. De Ő már a 3. Babám, az elsőnél szerintem fél évig fogalmam nem volt végig próbáltam mindent.
2023. máj. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na most megnyugodtam, mert én soha nem tudtam megmondani miért sírt, csak tippeltem 😬
2023. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazán soha. Ez volt az egyetlen olyan kérdés mindig a státusz vizsgálatokon, amire nem tudtam válaszolni. Ha sír, felveszem. Ha tovább sír, megetetem. Ha tovább sír akkor passz. Pelust nézem, ölben tartom, nyugtatom, énekelek neki, aztán egyszer csak abbahagyja vagy bele alszik.
2023. máj. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb 2 hónapos korára kezdett el "beszélni" a kisfiam a sírásával. Más hangszínben és hangmagasságban sír amikor megéhezik (ha elkerüli a figyelmem a keze rágcsálása akkor üvölt mint a fába szorult féreg)


Amikor a földön, az ágyban, kanapén elunja magát és hív, hogy szórakoztassam akkor kicsit szirénázásra hasonlító hangokat hallat.


Ha bent reked egy puki vagy böfi akkor szakaszokban nyíg és szirénázik.


Hogyha nem veszem észre, hogy bekakilt mert sem hangja sem szaga nincs akkor nagyon mélyről nagyon magasra vitt bömböléssel jelzi, hogy csípi a hátsóját a produktum, intézkedjek.


Amikor pedig álmos, akkor ütemes ööö ööö öööőőzéssel vegyes sírással jelez.

2023. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6 hónapos, de fogalmam nincs mikor miért sír. Inkább csak sejtésem van és a gesztusaiból következtetek. Mikor mélyen a szemembe néz közben akkor éhes vagy vegyem fel. Ha nyüszítve sír akkor fáradt- de eddig tart a tudomány.
2023. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!