Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hetes babám köldökcsonkja 5...

2hetes babám köldökcsonkja 5 napja esett le, és azóta is állandóan van benne száraz vér. Mennyi ideig tarthat ez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Annak nem kellene ott lenni! Próbáld meg kitisztítani alaposan egy babaolajos fogpiszkáló segítségével (előtte egy kicsit ázhat is az olajban, hogy feloldódjon). Nagyon fontos, hogy kitisztítsd neki, mert alatta begennyesedhet. Ha nem sikerül, akkor mindenképp mutasd meg a gyerekorvosnak vagy a védőnéninek!
2010. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Ja, még annyi, ha mégsem száraz, hanem gennyedzik, akkor egy kis alkoholos vattával töröld át!
2010. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fürdés közben probáld meg óvatosan kimosni, nekem a szülésznőm mutatta meg, a maradékot én fülpucolóval és olajjal óvatosan kitörölgettem
2010. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem azért van mert még mindig pezsegteted? Akkor fordul ilyesmi elő. Az előzőek jól írták amúgy.
2010. okt. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez normális. Egészen addig sebbenzinezd, meg hintőporozd, míg ki nem tisztul teljesen.
2010. okt. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha megszáradt vér van benne, akkor ne alkoholozd (sebbenzinezd) és ne hintőporozd, hiszen ezek is csak jobban kiszárítják! Ezeket akkor kell alkalmazni, amikor még fent van a köldökcsonk, hogy ne gennyezzen.

Jól írták az előzőek, olajos fülpiszkálóval próbáld meg kitisztítani!

2010. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a segítséget.

Nem pezsegtetem,csak simán alkoholos gézzel áttörlöm minden pelenkázásnál,utána behintőporozom.Gyerekorvos már látta,és azt mondta,hogy nem gyulladt,de ha egy hét múlva is vérzik,elküld sebészetre.Ezt nagyon nem szeretném,ezért kérdeztem,hogy vajon másoknál mennyi ideig tartott ez,mert azt olcastam,hogy másoknál is előfordúlt már ilyen.A sebészeten mit csinálnak ilyenkor?

2010. okt. 10. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!