Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babaknak mire megtanuljak...

A babaknak mire megtanuljak vagy hallgatnak a nevukre szerintetek mennyiszer kell mondani, mert ezt is megtanuljak gondolom ugye?

Figyelt kérdés
Pl okej, h szolok neki, akkor mondom, meg reggel jo reggelt , este es a neve, de szerintetek hogy hallgatnak majd a nevukre? Ti is ugy tanitgattatok, h sokszor szoltatok neki?
2023. máj. 5. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mennyit beszélsz hozzá egy nap? A mondandódba is bele lehet szőni a nevét. Vagy kis mondókába, dalocskába foglalni.
2023. máj. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Én mutogattam neki. Magamra mutattam, hogy anya, aztán megfogtam a hasát és mondtam a nevét. Beleszőheted mondatokba is. Azt egész pontosan nem tudom, hogy mikor értette meg, hogy az ő neve mi, de hamar elkezdett odafordulni a nevére fejjel. Szóval nyugodtan ismételgesd sokat, meg fogja tanulni.
2023. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Napjában többször közönök neki hogy szia xy!
2023. máj. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó reggelt Anna?

Gyere Anna, megyünk reggelizni.

Kérsz még Annácskám?

Nézd Anna ott egy madárka!

Huuu Anna, ideje kicserélni azt a pelust!

Annám most anya felöltözik, utána indulunm a kisboltba.

Stb stb :)

Beleszövöd a mondataidba a nevét is, meg azt is hogy te vagy anya.

2023. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon koszonom mindenkinek, remelem még nem “kestem “ el , sajnos azt hiszem eddig ezt nem jol csinaltam, ennyire sokszor nem mondogattam, sot csomo tok mas becezgetessel is szoltam hozza, hat nem is figyel oda a nevere :-( hat gondolhattam volna erre hamarabb is, na de innentol maskepp csinalom
2023. máj. 5. 17:57
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen direkt módon nem mondogattam soha és szerintem nem is kell. Ha belegondolsz minden gyerek megtanulja a putriban is a nevét, ha nem fogyatékos. Úgyis mindig mondod neki a játszón, hogy x gyere ide, meg fogja tanulni.
2023. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszi, még csak 6honapos 😀
2023. máj. 5. 19:07
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos?? Hát nem késtél el semmivel... Mi alig neveztük a nevén ilyenkor, csak 'Bab' volt. Meg mindenféle cuki dolgok. Sokkal később lesz érdekes, hogy ismeri-e a nevét, nyugi... Meg fogja tanulni ígyis, úgyis.
2023. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem késtél le semmiről. Nyugodtan becézgethezed továbbra is, ki fogja hámozni előbb-utóbb, hogy az a sok vecézés mind ő.
2023. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem ez olyan, mint a kanállal evés. Ha 6 hónapos korától játszhat a kanállal, akkor kb egyéves korára megtanul vele enni. De ha csak egy-másfél évesen adsz neki kanalat, pikk-pakk megtanulja. Nemcsak a gyakorláson múlik a tanulás. A szükséges alapkészségek kifejlődnek a háttérben kanál nélkül is.
2023. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!