Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kisfiam miért nem...

5 hónapos kisfiam miért nem alussza át az éjszakát? Mit tehetek, hogy sikerüljön átaludnia az éjszakát?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos és első gyermekem már ennyi idősen átaludta az éjszakát. Már próbálkoztam,hogy fürdés után pépet eszik,aztán este 11 körül kap még tápszert,hogy elteljen a kis gyomra,de ha kap 11 kor enni,ha nem,akkor is felkel 3 óra körül. Olyan kis éhenkórász egész nap. 6szor eszik így most,elég sokat 180 ml körül csinálok neki tápszerből,aztán délben bébiétel,este pedig jóéjszakát tejpép. Olyan jó lenne már egy kicsit aludni,de nem tudom mivel tudnám elősegíteni,hogy átaludja az éjszakát. Várom a tapasztalatokat!
2010. okt. 10. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A leirtak szerint eleget eszik napközben, nem kéne kérnie éjjel, vagyis hajnal 3-kor. Mi 3 hósak leszünk, de este 8-tól reggel 8-ig csend van. Van, hogy felkel 5-kor, de az ritka. Próbáld meg, hogy ha hajnalban felkel a kis "bélpoklos", adj neki egy kis teát langyosan, majd altasd vissza. Nálam ez vált be.
2010. okt. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha olyan a gyerek, csinálhatsz vele bármit, akkor is felkel.

Az én fiam 13 hónapos koráig éjjel még kétszer evett. Ilyen volt ő.

Szerintem nincs összefüggés az este elfogyasztott kalória és az éjszaka átalvása között. Én is megtömhettem akárhogy, éjjel csak kérte...Hiába próbáltam igy meg úgy visszaaltatni - nem ment. Végül feladtam és inkább megetettem.

13 hósan már ő döntött úgy, hogy inkább átalussza az éjszakát. Nem is jött, hogy elhiggyem!

2010. okt. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Pár napja volt kérdésem egy módszerrel kapcsolatban, amit most próbálok éppen, és elég jól haladunk. Belinkelem a kérdést, oda meg fogom írni azt is, hogy mi lett az eredménye és mennyi idő után.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. okt. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az hogy egy 5 honapos baba ejjel felebred enni,az nem baj.Igen,vannak babak akik atalusszak az ejszakat,de az nem azt jelenti hogy a te babad is pontosan ugy kell aludjon ejszaka mint a mase.Az en kislanyom 3 hetes kora ota ataludta az ejszakat,egeszen pontosan 5 honapos koraig,aztan kibujt a ket kis foga es azota 3-4-szer is eszik ejszaka,most 7 honapos,az ejszaka csak ketszer ebredt es orultem neki:-)Eljon az ido neki is mikor ataludja majd az ejszakat,addig is turelem es kitartas.
2010. okt. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves első: A mi kislányunk 2-5 hós koráig este 7- reggel 9-ig aludt egyhuzamban, még tévézni is lehetett mellette. Utána egyszer csak elkezdett 3-4-szer ébredni, szopizni.


Olyan 6-7 hós korában volt olyan éjszaka, hogy 10-szer felébredt, 8 hósan elválasztotta magát, most már tápszeres és eljutottunk az éjszakai egy tápihoz (ált. 3-4 között). Akármit adok neki este, mindig felkel egyszer éjszaka enni. Így már nem is görcsölök rajta. Amikor szopizott, akkor is állandóan tejpépet adtunk vacsira, uzsira, hátha nem ébred, akkor is felkelt.... Jobban jársz, ha nem görcsölsz ezen állandóan, hanem elfogadod, hogy ő ilyen éjszakai evős tipus:)))

2010. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20 hónapos kisfiam még kel 1x szopiznk éjjel.
2010. okt. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 8 hós is még ébred. Szerintem ez babafüggő, fejre is állhatsz, ő akkor is ébredni fog. Nálunk mostmár fel is áll, úgyhogy esélytelen, hogy egyedül visszaaludjon. Úgyis olyan gyorsan felnőnek, ki lehet bírni. Gondolom gimiben már nem fog kérni tőled éjjel enni. Én is sokszor stresszelem rajta magam, itt mindig adják a tanácsokat, hogy hagyd sírni, vagy ne hagyd sírni, de mindig meggyőzöm magam, ha a szívemre és az eszemre hallgatok, hogy nem hagyom sírni. Olyan ártatlanok még, szükségük van ránk.

Neked hogy esne, ha éjjel a sötétben, egyedül valami bajod lenne és sz@rnának a fejedre? Bár sokan úgy vannak vele, hogy úgysem emlékeznek majd erre a babák. Hááát.

2010. okt. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy ki találta ki ezt a jóéjt tápszert és jóéjt pépet, de tuti agyonvágnám. Mégis, ha magatokból indultok ki, ha este agyoneszitek magatokat, tudtok normálisan aludni?? Mert én nem. 1szer próbáltam adni a fiamnak jóéjt tápszert, többet ébredt tőle, mint anélkül.

Eröltetni az éjszaka átalvást meg nem lehet szerintem.

Próbáld esetleg úgy, hogy 6 fél 7 körül adsz neki pépet, és fürcsi után még igyon tápszert. Valószínű csak kevesebbet fog inni belőle, viszont nem is terheli le a pocakját. Ha meg felébred enni 1szer hajnalban, hát szerintem lesz még ennél nagyobb gondod is, amikor majd a fogzás miatt ébred:) Kitartást Neked!

2010. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,jó tudni,hogy más gyermekeknél hogy működik az evés.
2010. okt. 10. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!