Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívózás szabályai'? Ti...

Orrszívózás szabályai'? Ti mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés

Most olvastam hogy már az első perctől lehetett/kellett volna. Na hát én erről nem hallottam, nem tudtam. Illetve hogy előtte be kell neki fúlyni orrspray-el. Erről sem tudtam. Tehát az első szívást 1,5 hósan csináltam neki, de nem fújtam be semmit.

Tudom, azért kell befújni hogy fellazítsa a váladékot, de az sem baj ha az elmarad nem?

Milyen gyakran kell szívni nekik ha egészségesek és ha náthásak?


2023. máj. 9. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szükség szerint kell használni, ennyi a "szabály", nincs se minimum, se maximum, ahogy egy felnőttnél sem, hogy hányszor fújhat orrot náthásan. Nem kötelező a tengervizes orrspray, csak hatékonyabb vele az orrszívás.


Miért kéne egészségesen orrot szívni?

2023. máj. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az első betegségénél vettem orrsziporsziz, egy évesen. Előtte egyáltalán nem szívtam neki és nem is orrsprayztem.
2023. máj. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes volt mikor először náthas lett a nagyobb tesóitól akkor szívtam először amikor szükséges volt, volt hogy tengervizes orrsprayt is fújtam volt hogy nem. Egészségesnek nem szívom, nem is kell.
2023. máj. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy kellett volna, nem is értem hogy hol írnak ekkora marhaságot. Ha van rá ok akkor kell szívni.
2023. máj. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szívni feleslegesen, sőt arra kell törekedni, hogy csak szükséghelyzetben és de baj, hogy nem fújtál bele előtte. Nyilván akkor nem történt semmi, de a jövőben ne hagyd ki!
2023. máj. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 hónaposan szívtam először, mert náthás lett. Első babás anyaként teljesen kétségbeestem, így beszéltem a dokival, ő mondott el minden ilyen hasznos tippet. Azóta egyszer volt beteg 7 hónapos kora körül.

Ha egészséges miért szívogatnám az orrát?

2023. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!