Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megg fog neki maradni?

Megg fog neki maradni?

Figyelt kérdés

Kislányom szerdán lesz 2 hetes. Sötéts színű a haja, de van egy kisebb tincs neki, ami világosabb, fehéres. Védőnőt kérdeztem, azt momdta lehet megmarad neki, de majd várjuk meg, hogy ha a baba haja eltűnik, hogy akkor mi lesz. Meg mondta, hogy ez lehet ilyen örökletes.

De én gondoltam esetleg arra is, hogy ez nem lehet neki ilyen születési trauma? Vagy hogy is fogalmazzak...

Volt valakinek ilyen a gyermekének? Megmaradt az a tincs világosabban?



2023. máj. 9. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Olyan, hogy születési trauma, ami világosabb hajtincsben jelenik meg, nem létezik, a trauma ugyanis komoly orvosi probélákat okozott volna, a világos/fehér hajtincs meg lehet örökletes, vagy genetikai adottság, de semmi köze a születéshez.
2023. máj. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Születési trauma...minden babának az! Akkor minden babának lenne fehér tincs a hajában..
2023. máj. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ennek csak a genetikához lehet köze. Minden esetre nagyon különleges! Gratulálok a babához, jó egészséget kívánunk az egy hónapos kisfiammal! 🥰
2023. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi legkisebb fiunknak megmaradt a fehér tincs. Ő kék szemű, szőkésbarna hajú és a tarkójánál van egy tincs, ami fehér, olyan mintha az a tincs ősz lenne. Nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy ha a kezdeti hajváltás után is ilyen marad, akkor szinte biztos, hogy marad. Születésekor is ilyen volt, most meg már 8 éves, szerintem így maradt neki. 🙂
2023. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pigmenthiányos haj, nem fog megváltozni.
2023. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pigmenthiány. Lehet amikor hajat vált eltűnik, de lehet nem. Ez genetikai dolog, semmi köze a traumákhoz, külső behatáshoz. 32 vagyok, nekem is van egy világos tincs a hajamban, a sötétszőkében egy világosszőke tincs az egyik oldalt.
2023. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányom osztálytársának is van egy ilyen tincs a hajában. 12 éves a fiú, sokszor vágtak már neki hajat, de az a tincs mindig megmarad. Genetika.
2023. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!