Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 9 hetes a babám. Nagyon...

Most 9 hetes a babám. Nagyon sírós mostanában, vigasztalhatatlan. Azt érzem, felek egyedül maradni vele, mert nem fogom tudni megnyugtatni és csak sír és sír. Küzdött valaki ilyesmivel?

Figyelt kérdés
Az első héten anya volt itt velünk, azóta is csak rövid időkre voltam vele teljesen egyedül mert férjem vállalkozó és sokat volt itthon. Most azonban ez változni fog. Imádom-szeretem, de ebben a sírós időszakban egyedül maradni vele, megremiszt. Borzasztó hogy felek a saját babamtol.

2022. febr. 18. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Nekem ezen a hordozas segitett, eloszor kendoben, majd csatos hordozoban, illetve a nagyon gyakori szoptatas, valamint a dieta (erzekeny volt a tejfeherjere, es csendes refluxa volt).
2022. febr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Mi okkal sír,azt tudod? Meg lehet oldani,ha rájössz hogy mi ennek a kiváltó oka.

Fájdalma van? Nyűgös? Akar valamit? Okvetlenül nem nagyon sírnak,ha mást nem is egy kis testkontaktot minimum mindig igényelnek ilyenkor.


Vagy kérdezz rá anyukádnál.én még második gyerekkel is van,hogy őt nyúzom mit csináljak a gyerekekkel.

Én pl elsőnél sose jöttem volna rá,hogy a csecsemő azért sír mert fáj a füle.Nem nyúlt oda,nem piszkálta a fülét.Anyukám első ránézésre megmondta,hogy huzatot kaphatott,úgy is volt. :)

2022. febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Velem is ez volt, de hamar túl lendültem rajta.


Féltem vele egyedül lenni, féltem hogy felébred és akkor elvesztem a kontrollt a dolgok felett.


Gondolom tervező személyiség vagy, kevésbbé spontán. Sajnos nem lehet mindent kontrol alatt tartani. De nem lesz baj!

2022. febr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanez volt, féltem az altatástól, hogy nem sikerül, hogy keveset alszik és sírni fog csak...ahogy a 3-as írja, nem szeretem a spontán dolgokat. Pedig muszáj elengedni, sok ,munkámba' telt. Ha sír, és nem tudod megnyugtatni, próbálkozz, aztán csak beválik valami...cici? Nem kell. Ringatás? Nem jó. Peluscsere? Játék? Éneklés? Zene? Séta a levegőn? Hordozókendő? Pocakmasszázs? Volt olyan este, hogy 3 órán át üvöltött, végül kínomban bevittem a fürdőszobába, meglátta magát és abbahagyta :D Menni fog egyedül is, ne aggódj!
2022. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok! Most megyunk haza anyukamekhoz hétvégére, kicsit fellélegzem :) igen, én nagyon tervező típus vagyok valóban, mindent kontroll alatt tartok, ezt muszáj lenne kicsit levetkoznom, tényleg biztos hogy a stressz jó részét ez okozza! Megpróbálok kicsit lazulni! :)
2022. febr. 18. 12:50
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

2-3 hete detto ugyanez voltam (enyém most lesz 11 hetes). Volt nálunk egy komoly nyűgös-hasfájós időszak is, az nagyon belémrakta a parát.

Szintén tervező, optimális dolgokra törekvő ember vagyok, háááát a gyerek mellett ezt nem lehet igazán (legalábbis most még), de az ember ugye nem tudja a saját természetét se sutba vágni seperc alatt...

Azt tudom mondani, hogy pár hét és belejössz. Nekem is volt mély víz, sírtam, dühös voltam, aztán jött kb. 1-2 hét viszonylag nyugi (úgy 80%-ban, tehát voltak problémák ott is), és valahogy megjött az önbizalmam is, a gyerek is lassan kisimult, gondolom mert érezte hogy én se vagyok tiszta görcs.

Na meg az is belejátszott hogy hirtelen elfogadta altatáshoz a cumit, így bevezettem egy nappali és éjszakai altatási rutint (redőny le, fehér zaj be, hálózsákba be, cumi, bújás), és nagyon jól beválik. Ő is megtanulta hogy ekkor alvás jön (amúgy is álmos már mikor bevetem), én meg jól érzem magam mert meg tudom csinálni.


De mindig lesz valami új, az enyém most evés-sztrájkol, úgy kell leimádkozni neki a kaját. Cserébe már alakul a természetes napi ritmusa... majd a következő oltás felborítja. :D

Kitartást, meg tudod csinálni, gyorsan fog jönni a rutin!

A rossz napok végén meg mindig emlékeztetem magam: holnap is van nap, se a jó, se a rossz nem garantált, akármi lehet! :)

2022. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!