Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Negatív lett a csípő ultrahang...

Negatív lett a csípő ultrahang, illetve az ortopédiai vizsgálat is 2 alkalommal,de a gyermekorvos folyamatosan piszkál,hogy ropog a kisfiam csípője, szerintetek van miért aggódnom?

Figyelt kérdés
2023. máj. 11. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ilyen választ találtam:

"Igen, normális jelenség.



A csecsemők ölbe vevése közben nem ritkán hallható ropogás, pattogás. Ez hallhatóvá válhat ha a csecsemő a végtagjait mozgatja, igen ritkán észlelhető a fej mozgatásakor. Oka többnyire az, hogy a kisgyermeknek lazák az izületi szalagjai , az izületek tokja. Mindezek nagyobb izületi mozgást eredményeznek, az ínhüvelyek nagyobb mértékben mozognak, és eközben hallható hangot adnak. A növekedés, fejlődés során ez általában megszűnik, de előfordul, hogy egész életen át megmarad. Kóros jelentősége nincs."


A családodon belül nincsen olyan személy, akinek esetleg csípőficama van? - ez a másik amire tudok gondolni.


De egyébként emiatt ne aggódj szerintem.

2023. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Távoli családban van csípőficamos,de kétszer is kizárták a fiamnál. Két különböző orvos, csak aggódok a gyermekorvos miatt. Rámhozza a frászt.
2023. máj. 11. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz vele, ha voltál vizsgálatokon. Nyugi!


Mi kétszer is voltunk ultrahangon, nekünk szépen kimutatta a bajt, aztán meg azt, hogy helyrejött. Utána a manuális vizsgálaton is jó volt az eredmény.

2023. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam kb 7 hónapos koráig ropogott.de mindenhol...a frász jött rám,hogy mitől lehet...a gyerekorvos engem megnyugtatott,hogy elmúlik.

Igaza lett.13 hónapos lesz és már nem ropog

2023. máj. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mind a 2 gyerekem ropogós volt 😅

Lányom nagyon durván. Ha hozzáértem, felemeltem, minden csontja ropogott. Sokan meg sem merték fogni emiatt.


Aztán kinőtték.


Nálunk a háziorvos nyugtatott engem, hogy ez tök normális.

2023. máj. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!